Vastukaja: Tarand võidutses ka Saare maakonnas (3)

Ometi kord näitas Eesti rahvas, kes on kõrgema võimu kandja Põhiseaduse mõistes. Saarlased sealhulgas, kuigi ma ei saa päris täpselt aru, miks me oleme valimisaktiivsuselt enamasti punaseks laternaks. Saarlased on läbi aegade oma protestimisega tuntust kogunud.

Oma Saar, 9. juuni

Ilmselt oli aeg igati küps erakondadele koha kätte näitamiseks, sest kahe nädala pärast avatakse meie vabadusesammas Tallinnas. Meenuvad Tõnis Mägi laulu sõnad “…aeg seljad sirgu lüüa ja heita endalt orjarüü”.
Palju on räägitud protestihäältest, mis olevat läinud üksikkandidaat Indrek Tarandile. Miks just temale? Arvan, et pole siin tegemist mingi protestiga, paljud inimesed tahtsid valida isikut, nagu on harjutud.

Tarandi triumf oli vaid see, et ta oskas õigel ajal õigele nupule vajutada ja ükski teine üle riigi tuntud apoliitiline ja populaarne isik selle peale ei tulnud. Kui neid inimesi oleks olnud mitu, poleks üksikkandidaat ka europarlamenti pääsenud. Samas tekibki mul küsimus, et äkki on kõik tuntud ja popu-laarsed inimesed üle riigi juba erakonnastunud.

Tarand jäi vaid tuhande häälega valimised võitnud Keskerakonnale alla. Ta nimetas oma valimiskampaania hinnaks 40 000 krooni. Keskerakond nimetas oma kampaania esialgse summana 10 miljonit. Seega sai Tarand hääle 40 sendiga ja Keskerakond 100 krooniga. Tarand oskas teha paremat äri, see on igati tervitatav majandussurutise ajal!

G. T.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)