Saarte Liinid otsib Kuivastu väikelaevasadama ehitajat

AS Saarte Liinid kuulutas välja riigihanke Kuivastu sadamasse väikelaevasadama ehitaja leidmiseks.

Hanke võitjal tuleb süvendada väikelaevade akvatooriumi 23 000 ruutmeetri võrra ning pinnas tuleb vedada kaadamisele Riia lahes, selgub hanketeatest.

Väikelaevade sadam rajatakse Kuivastu sadama akvatooriumi lõunapoolsesse ossa, kus see piirneb parvlaeva ooteala ja sadamahoonega.

Väikelaevasadamasse paigaldatakse kaks ujuvkaid, kumbki pikkusega 36 m kokku 34 sildumiskohaga, lisaks tuleb 14 sildumiskohta väikelaevasadama põhikaide ääres. Sadam varustatakse navigatsioonisüsteemiga ja sinna tuleb ka tankimisseade. Kaid on varustatud vee ja elektriga ning kogu territoorium heakorrastatakse. Mere poolt on väikelaevasadama akvatoorium kaitstud muulidega, mis muudab sadama väga turvaliseks.

Lisaks rekonstrueeritakse praegune väikelaevasadama hoone ning uuendatakse selle välistrassid ja puhastusseadmed. Veesügavus sadamas on 2,5–3,5 m.

Kuivastu jahisadama ehitus võetakse ette projekti “Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadama rekonstrueerimine” raames, mida suures osas rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Saarte Liinide arengukavas on väikesadama ehituseks ette nähtud 43 miljonit krooni.

Hankelepingu kestus on 957 päeva, millest tööde tegemisaeg on 227 päeva.

Pakkumisi saab hankele esitada 30. juulini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)