Mõntut külastanud suurim laev tõi Hollandist vana asfalti

Mõntut külastanud suurim laev tõi Hollandist vana asfalti

MAHUB VAEVU: Seni Mõntut külastanud suurim laev on vaid 36 meetrit lühem kui sadama kai.
Raul Vinni

Sõrve sääre ainsasse suurde sadamasse üleeile tulnud Vene lipu all sõitev Russitš-5 on oma 130 meetriga seni suurim alus, mis Mõntut iial väisanud.

Lastiks oli laeval Hollandist toodud asfaldipuru, mida on vaja Lõu–Jämaja teelõigu mustkatte alla viimiseks.

“Tuli päris lõbusalt,” kommenteeris AS-i Mõntu Sadam juhatuse esimees Mihkel Undrest 130 meetri pikkuse laeva sildumist 166 meetri pikkuse kai äärde. Nii suurt alust pole selles sadamas enne käinud. Sadamas seisnud kalalaevad viidi kai otstesse, et Russitš-5 mahuks silduma.

Undrest rääkis, et kui ta oli Rotterdamist tulnud laeva meeskonnale öelnud, et te pole kindlasti kunagi sellises kolkas käinud, olid mehed vastuseks kiitnud kena korras väikest sadamat.

Kui Oma Saare ajakirjanik küsis laeva, mille kodusadamaks on Peterburi, trapivahilt, et mis too sadamast arvab, hakkas mees naerma ja ütles: “See on nii väike!” Vastu küsis meremees, et mida saarlased laeva trümmist autodele lossitava asfaldipuruga peale hakkavad.

Undrest ütles, et laeva lastiks oli 5100 tonni Hollandist toodud vana asfaldipuru. Lossimisega loodetakse ühele poole saada paari päevaga ning praegu ladustatakse asfalt Iidele. Torgu keskuse ja Mõntu sadama vahet voorib neil päevil pidevalt kallureid.

Kokku peaks asfaldipuru Mõntu kaudu saarele toodama 12 000 tonni, seega peaks tulema veel üks või kaks laeva. Kas teised reisid teeb sama laev, Russitš-5 kapten Undresti sõnul praegu öelda ei osanud. Kogu laadung peaks kohal olema juuli lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)