Mänguväljaku värav kukkus lapsele peale (4)

Mänguväljaku värav kukkus lapsele peale

VÄRAV LÄKS KATKI: Värava valmistanud sepad uurivad praegu, kas tegu oli lõhkumise või konstruktsiooniveaga. Seejärel selgitatakse ka see, kas selline värav sinna üldse sobib või tuleb seppadel midagi muud välja pakkuda.
Raul Vinni

Nädal tagasi kukkus 8-aastasele lapsele peale Kuressaare kesklinna mänguväljaku raudvärav.

“Õnneks midagi hullu ei juhtunud, lapsel on vaid külg sinine,” rääkis Oma Saarele õnnetuses kannatada saanud poisi onu, kes ei soovinud oma nime avaldada (nimi on toimetusele teada).

Värava alla jäänud laps toimetati haiglasse. Kuna röntgen näitas, et tõsiseid vigastusi ei ole, lubati poiss kodusele ravile.

Kuidas õnnetus juhtuda sai, ei osanud eile keegi veel öelda. Samuti ei ole teada, kas poiss kukkus väravaga koos või olid värava hinged eelnevalt lõhutud.

Poisi onu sõnul oleksid õnnetusel võinud olla hoopis kurvemad tagajärjed, kui värava alla oleks jäänud näiteks kaheaastane laps. Mees lisas, et ka teisel väraval on keevitused läbi. “Ju need suuremad kaagid seal lammutamas käivad,” arvas ta.

Väljakut hooldava Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik jäi kommenteerides napisõnaliseks, öeldes, et hetkel tegelevad katkise väravaga sepad.

“Värav oli ühel hommikul seal seina ääres püsti ja me kutsusime sepad, kuna see kuulub garantii alla,” selgitas Raik, lisades, et kõrvale tõstetud väraval oli hing küljest ära. Töömehed avastasid selle juhuslikult mööda sõites ega teadnud tol hetkel õnnetusest midagi. “Väravatega ikka juhtub, poisid ju kõõluvad seal peal ja sõidavad sellega edasi tagasi,” rääkis Raik.

Raik oli murelik ka sellepärast, et lahtine värav seisis seina ääres ning soovitas edaspidi kodanikel kohe teavitada linnavalitsust või hooldusfirmat, et saaks ohu kõrvaldada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)