Hiiu liinile mõeldud laev võib tulla Saaremaale

Sügisest Hiiumaa ja mandri vahelisele liinile plaanitud uus Saaremaa Laevakompanii parvlaev võib tulla hoopis Kuivastu–Virtsu liinile.

“Kui hiidlased laeva tõesti ei taha, läheb see Saaremaa liinile,” ütles SLK tütarfirma Väinamere Liinid juhataja Urmas Treiel.

Põhjuse selliseks väljaütlemiseks andis talle eile Postimehes pealkirja all “Hiidlased ei taha Leedo uut praami” ilmunud uudislugu. Selles tsiteeriti Hiiumaa ettevõtjate liidu esimeest Tanel Malka: “Praegu mängitakse selle peale, et suur laev mahutab rohkem, aga sellele ei mõtle keegi, et ühenduse kvaliteet selle all kannatab. See laev sobiks Saaremaale, kuid on Hiiumaa jaoks selgelt liiga suur.”

Urmas Treiel sõnas, et iga muudatus või uus lähenemine tekitab esialgu inimestes ka vastureaktsioone, kuid on päris selge, et see laev ehitatakse just hiidlaste huve silmas pidades.

Tanel Malk kinnitas Oma Saarele, et Postimehe lugu on suuresti jama.
“Kindlasti 99,9 protsenti hiidlastest tahab seda laeva, see pole üldse mingi küsimus,” ütles Malk. “Teema on ainult suvine graafik, millega me rahul pole ja mille osas soovime läbi rääkida.” Tanel Malga sõnul on hiidlaste ettepanek jätta koos uue laevaga liinile veel üks alus või arutada tihedama graafiku võimalust.

Treiel lausus, et hiidlastele pakutud graafiku järgi teeks uus laev suveperioodil 98 reisi nädalas, mis jääb tõesti alla praeguste laevade 118 reisile. “Kuid uus laev on kaks korda suurem ehk tegelikult on üleveovõimsus tunduvalt suurem,” nentis Treiel.

Tema sõnul on mõistetav ka hiidlaste soov suvise abilaeva järele, kuid selle nii-öelda igaks juhuks pidamine ei ole majanduslikult otstarbekas. “Uute laevadega ei ole meil nii suurt meeskonda, et võtta vajadusel nii-öelda kõrvalt mehed ja panna ka teine laev sõitma,” selgitas Treiel.

Väinamere Liinide pakutud graafiku järgi väljub laev 2010. aastast Rohuküla–Heltermaa liinil iga 3 tunni tagant ehk ühe otsa läbimiseks kulub poolteist tundi. Liiniveolepingu kohaselt peab vedaja nelja tunni jooksul teenindama ühel suunal kuni 870 liinimeetrit sõidukeid, kuid uus laev võimaldab sama mahu üle viia kolme tunniga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)