Linda Treiel uuendas taas isiklikku marki

REKORDILAINEL: Linda Treiel on sel aastal püstitanud juba kaks uut isiklikku mitmevõistluse rekordit. Seda kahe võistlusega.

Kergejõustikuklubi Saare mitmevõistleja Linda Treiel saavutas kolmanda koha nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti-Rootsi-Soome mitmevõistluse maavõistlusel. Tulemuseks märgiti neiu isiklikku rekordit tähistavad 5349 punkti.

Märkimisväärt on tulemus ka seetõttu, et Rakveres oli seni Treieli esimene vahetu mitmevõistlus võistlus täiskasvanute arvestuses. Linda Treielile oli see sel hooajal teine etteaste ning samuti teine isiklik rekord seitsmevõistluses sel aastal.

Mai keskel püstitatud tippmargi lõi Treiel üle 64 punktiga. Jaheda ja tuulise ilmaga toimunud Rakvere võistlusel suutis Treiel saada kaks alavõitu ja püstitada kaks uut isiklikku rekordit.

Võistlust alustas Treiel kohe uue isikliku tippmargiga 110 m tõkkejooksus, kus ajaks märgiti 15,26. Kõrgushüppes suutis Treiel seekord ületada 1.72, millest piisas alavõiduks.

Alavõidu teenis Linda Treiel ka kuulitõukes, kus parim katse kandus 13.59 peale. See kergitas saarlanna kokkuvõttes juba teiseks. Ees oli vaid koondisekaaslane Ebe Reier. 200 m jooksus jäi Treieli ajaks 26,82, mis ta esimese päeva lõpuks paar kohta allapoole viis. Teist päeva alustas Treiel uue hooga, hüpates kaugust 5.60, mis oli samuti isiklik rekord.

Odaviskes sai Treiel 43.30, mis oli paremuselt teine vise, ning enne viimast ala oli Treiel juba kolmandal kohal, kuid omas võimalusi tõusta ka teiseks.
800 m jooksu aeg 2.28,80 jäi siiski Treieli konkurendi Reieri ajale alla ning lõppsumma 5349 punkti andis Treielile kokkuvõttes kolmanda koha.
Võitjaks tulnud Rootsi esindaja Nadja Casadei tulemus oli 5723 ja teiseks jäänud Ebe Reieril 5493 punkti.

Kokkuvõttes tuli Eesti naiste arvestuses teiseks Rootsi järel ja Soome ees.