Külarahvas kahtlustas perenaist hobuste nälga jätmises (12)

Külarahvas kahtlustas perenaist hobuste nälga jätmises

VÕSASTUNUD ELAMINE: Eile käisid Kaarma vallas asuvas talus olukorraga tutvumas politsei ja Kaarma vallaametnikud. Väidetavalt on vallale loomade kehvast olukorrast teatatud varem korduvalt, kuid seni pole nad loomapidajaga kontakti saanud.
Tiina Luks

Nädal tagasi tuli Kaarma valla konstaablil paluda abi päästjatelt, et avada uksed ning siseneda ühe talu hoonetesse, kus arvati olevat nälginud loomad.

“Laudast leiti kolm surnud kana ja kondised hobused,” kirjeldas kohal käinud politseinik Kersti Kald laupäevases Oma Saares eest leitud olukorda. Hobuste latrid olid puhastamata.

Oma Saare andmetel vaatab loomaarst lähiajal loomad üle ja annab nende tervislikule seisundile oma hinnangu.

Eile seisid niitmata ja hoolitsemata talu õuel vallatöötajad koos piirkonnakonstaabliga, et nõustada loomaomanikku, kes oli loomade toitmisega hätta jäänud.

Oma Saarega vestelnud külaelanike sõnul on tublid vallatöötajad mitmel päeval ise käinud loomadele toitu ette panemas, sest esialgu ei võetud omanikult veel loomi ära.

Mingit menetlust loomapidaja suhtes seni algatatud ei ole, vaid esialgu üritatakse asjad heaga korda saada, naisele igati toeks ja abiks olla ning anda talle võimalus asja parandada.

Abivallavanem Kairi Niit juhtumit eile veel kommenteerima ei nõustunud, sest vallaametnikud ootavad kõigepealt ära spetsialistide hinnangu hobuste tervisele. Niidi sõnul näljast nõrkenud hobustega tegemist siiski ei olnud.
Väidetavalt oli omavalitsus asjast teadlik olnud juba pikemat aega ja üritanud omanikule ka abi pakkuda, kuid viimane on keeldunud suhtlemast ja nii siiamaani.

“Vaevalt nad temaga suhelda saavad,” arvasid ka murelikud külaelanikud, kelle sõnul võib hobuseid majapidamises olla koguni neli.

Külaelanikud ei uskunud, et loomad päris näljas on, sest ju perenaine neile midagi ikka süüa paneb, kuid õue ta neid siiani toonud ei ole, vaatamata sellele, et nüüd on rohtu küll.

Probleem tõstati juba möödunud aasta sügisel, kui maa oli juba must, aga loomad olid ikka veel õues. Sellele reageeris perenaine kohe ning pani loomad lauta kinni. Väidetavalt on hobused laudas tänaseni.

Politseile andsid hädas loomadest teada külaelanikud ja vallavalitsuse töötajad. Osa külaelanike arvates saadi probleemist teada siis, kui veterinaararst tuli sel kevadel loomade olukorda kontrollima. Kuid kuna teda sisse ei lastud, oli ta sunnitud abi otsima, et veenduda loomade heaolus.

Politsei ei soovi juhtunut kommenteerida, kuna nemad antud juhtumi uurimiseks menetlust ei alusta, vaid sellega tegeleb veterinaaramet.
“Koostöös veterinaarametiga saime hobused päästetud,” ütles Oma Saarele konstaabel Kersti Kald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)