Saaremaa suveniiriks kadakamarjatops (2)

Saaremaa suveniiriks kadakamarjatops

VÕIDUTÖÖ AUTORID: Konkursi võidutöö “Saaremaa maitse” kolmest autorist kaks on tütar Diana ja isa Raivo Tänav. Pildilt puudub vend Taavi, kes elab ja töötab Tallinnas.

Konkursi “Saaremaa suveniir 2009” parimaks meeneks valiti Kudjape elanike Diana, Raivo ja Taavi Tänava ühistööna valminud kadakapuust kadakamarjatops “Saaremaa maitse”.

“Võit tuli meile üllatusena. Kadakamarjatops on ekstra just selleks võistluseks tehtud,” ütles võidutöö üks autoritest Diana, lisades, et varasematel aastatel on konkursil osalenud vaid tema isa ja vend.
“Praktiliselt põlve otsas sai see tehtud,” täpsustas isa Raivo Tänav. “Kõigepealt otsisime kadaka, siis kuivatasime ja kaks tundi enne konkursi lõppu sai ära toodud.”

Küsimusele, kas võidutööd on plaanis ka tootma ja müüma hakata, vastasid Tänavad muiates, et nüüd tuleb vist sellele isegi mõtlema hakata.
Eile Kuressaare kultuurikeskuses toimunud pidulikul üritusel pälvisid nad võitjatena 12 000 krooni. Teise koha ja 8000 krooniga premeeris žürii “Triibukeede” autorit Ene Volki. Publiku lemmikuks ja III koha ning 5000 krooni omanikuks osutus “Muhu juveelide” autor Marju Kirss.

Lisaks rahalisele preemiale on auhinnatutel õigus kasutada oma tööde reklaamis märget “Saaremaa suveniir 2009”.
Linnapea Urve Tiidus ütles oma kõnes, et suveniiride konkurss peegeldab tegelikult tänapäeva maailma ühte olulisemat vajadust.
“21. sajandil hakkab järjest enam maksma loovus, võime midagi uut luua – vanadest mõtetest uut genereerida. Fantastiline, kui sellele lisandub teostamine või selle loova idee vormimine millekski, mida teised inimesed endale tahavad,” sõnas ta.

Võidutööd ilmestavad kadakamarjad ja infoleht kadakamarjade kohta. Diana Tänav töötab firmas Volex, isa Raivo Tänav praegu tööl ei käi, kuid varem tegeles projekteerimisega, ja vend Taavi töötab Kalevi kommivabrikus.
Kuressaare linna ja Saare maavalitsuse korraldatud suveniirikonkursile esitati 43 tööd.

Näitus neist jääb kultuurikeskusse 15. juunini. Sealt liigub see edasi Aurigasse, kus on rahvale vaatamiseks väljas juunikuu lõpuni.


15 paremat tööd:

1. Saaremaa maitse, autorid Diana, Raivo ja Taavi Tänav (Kaarma vald, Kudjape); 2. Triibukeed, Ene Volk (Jõgevamaa); 3. Muhu juveelid, Marju Kirss (Kuressaare); 4. Pilved, Vello Kaasen (Kuressaare); 5. Räimeinvasioon, idee, kujundus ja tunnuslause Külliki Järvila, trükitööd Andi Roost ja Ene Trei, õmbleja Maire Vallistu (Kuressaare); 6. Saaremaa, Kadri Kaerma (Tallinna keraamikatehas); 7. Sabatäht, Helle Perens (Keila); 8. Veskikivi, reklaamiagentuur Rakett (Tallinn); 9. Pulgamäng, Esi Kull (Leisi vald); 10. Kiik, OÜ Vaas&Vaas (Pärnu); 11. Neiud, L&L, ideekavand Anne Olop, teostus Ulvi Raamat (Kuressaare); 12. Reis ümber Saaremaa, Gustav Heinmets (Kuressaare); 13. Kuivainekarp, OÜ Vaas&Vaas (Pärnu); 14. Jalg, Andres Pärnamägi (Kuressaare); 15. Saarlase vöö, Mareli Rannap (Leisi vald).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)