Kes sõidavad Saarte mängudele?

Kes sõidavad Saarte mängudele?

MEDAL: Rhodose kuldmedalit demonstreerival Keesi Päral ei ole kindlasti midagi ka Ahvenamaa veetilgakujulise kuldmedali vastu. Võimalusi seda võita on…

Vähem kui kuu aja pärast algab Ahvenamaal paljude Saare maakonna sportlaste jaoks aasta tippvõistlus. Seekordsetel Saarte mängudel astub võistlustulle 124 Saare maakonna sportlast, kes võistlevad 12 alal.

Sportlastele lisandub veel 31 treenerit, esindajat, VIP-i ja muud asjameest. Saarlaste osakaal 27. juuni õhtupoolikul avatavatel mängudel on suhteliselt väike. Ylva Grüssner mängude korralduskomiteest ütles, et viimaste andmete kohaselt on Ahvenamaale saabumas ligikaudu 3000 sportlast, lisaks treenerid, saarte esindajad, üle 100 ajakirjaniku ning loomulikult ei saa mängudel läbi sadade vabatahtliketa.

Oma Saar annab siinkohal lühida ülevaate, kes saarlastest nendelt mängudelt loorbereid tooma lähevad.

Golf

Eelmistel mängudel esmakordselt osalenud Saaremaa golfarid peaksid seekord olema paremas vormis, kuna kodus on väljak ju omast käest võtta.
Saaremaa golfikeskuse golf-pro Marko Kumm on öelnud, et juba järgmistel mängudel (aastal 2011– toim) loodetakse omaenda keskuse kasvandikega saavutada parimaid kohti. Seekord saadetakse võistlustulle siiski vana kaardivägi: Siim Auväärt, Eero Lapp, Tõnu Toompuu ja Alar Tõru.

Meeste jalgpall

Peamiselt FC Kuressaare mängijatest koosnevasse koondisse kuulub 20 mängijat, kellest nii mõnelegi on Ahvenamaa mängud juba mitmendad saar-te võistlused. Meeskonna treeneri Jan Važinski sõnul minnakse loomulikult andma endast parimat, kuid tugevate vastastega mängimine on ka kasulik kogemus.

Jalgpallis asuvad Saaremaa au kaitsma Rene Aljas, Taavi Azarov, Rait Hansen, Tõnu Ilves, Märt Kluge, Jaanis Kriska, Roland Kütt, Sander Laht, Aivo Laul, Kristjan Leedo, Kalle Lepp, Amor Luup, Kaarel Mai, Pelle Pohlak, Mario Pruul, Martti Pukk, Urmas Rajaver, Kristo Salumaa, Elari Valmas ja Sander Viira. Treener Jan Važinski.

Naiste jalgpall

Saarte mängudel esimest korda osalevad naisjalgpallurid saavad sel aastal arvatavasti teada oma koha saarte seas ning suuri tulemusi neidudelt oodata vahest ei maksa.

Saaremaa naisjalgpalluritest jooksevad väljakule Marin Aleksejeva, Katri Hoogand, Triin Juulik, Miina Kallas, Annika Kask, Marianna Laht, Liis Lõhmus, Liina Malk, Anna Põld, Helena Ramst, Annemarie Randla, Liisi Räim, Liisi Salong, Kätriin Tamm ja Anneli Õige. Treener on Miko Pupart.

Judo

Kahe aasta tagustelt Rhodose mängudelt medalitega naasnud judokad on seekord oma delegatsiooni paisutanud ning tatamile astub 12 sportlast. Tähelepanuväärne on see, et ikka ja jälle tõmbab kimono selga vanameister Olev Kiirend.

Judokoondisse kuuluvad Taavi Eigo, Kleron Kiirend, Olev Kiirend, Karli Kontkar, Edvin Luik, Priit Paomees, Mait Pikpõld, Raigo Põld, Madis Sepp, Hendrik Tasa, Reet Truverk, Mario Väin. Treeneritena on kaasas Olev Väin ja Heigo Kips.

Kergejõustik

Saarlastele tavaliselt enim medaleid toonud kergejõustiklastel on kindlasti medalilootust ka sel aastal. Rivis, küll vigastusega, on eelmistel mängudel kulla võitnud ja mängude rekordi enda nimele võtnud odaviskaja Sander Suurhans, mitmel alal asub võistlema vigastusest taastunud Madis Kallas. Ringis on ka Genro Paas ning eelmistelt mängudelt eemale jäänud kettaheitja Anu Vares. Ahvenamaa mängudest jääb tugevamatest eemale Leana Vahter, kes ootab pisiperet.

Kergejõustikuesindusse kuuluvad Kaili Adamson, Tõnis Juulik, Madis Kallas, Jüri Kuusk, Jako Lindrop, Genro Paas, Kadri Pulk, Raigo Saar, Innar Sepp, Sander Suurhans, Pille-Riin Toomsalu, Mari Truumees, Anu Vares, Kalev Õisnurm ja Ando Õitspuu.

Korvpall

Saarlastest korvpallurid lähevad Ahvenamaale arvatavasti kindla sooviga eelmise korra neljandast kohast kõrgemale tõusta. Olulise täiendusena on meeskonda lisandunud eelmisel korral mitte osalenud hetke nimekaim saarlasest korvpallur, hiljuti Eesti meistritiitli võitnud Indrek Kajupank.

Korvpallis esindavad Saaremaad Indrek Kajupank, Rene Kiil, Mart Kõrgessaar, Urmas Oja, Mario Paiste, Ats Pildre, Raigo Sooär, Urmo Talistu, Kristo Teder, Taavi Tõnus, Egert Väinaste ja Indrek Õunpuu. Peatreenerina läheb mängudele Marko Ool ning treenerina Enn Laanemäe.

Laskmine

Suurema delegatsiooniga lähevad Ahvenamaale ka laske-sportlased. Kui eelmisel korral käisid vaid mehed, siis nüüd kuulub esindusse ka õrnemat sugu.
Tulejoonele asuvad Aire Arge, Svedlanna Babenkova, Karl Erik Vidar Fagerström, Kaia Kindlam, Margus Metshein, Lembit Mitt, Meelis Saar ja Andero Laurits.

Lauatennis

Pinksimängijad sõidavad Ahvenamaale seekord ilma parimateta. Võistlemisest loobusid nii Taivo Esko kui ka Janek Saar. Võistkond koosneb peamiselt LTK Tops mängijatest.
Lauatennise esindusse kuuluvad Sven Issajev, Veeve Kaasik, Tiia Müürisepp, Heiki Sullakatko, Lii Vahter ja Veljo Väljakivi.

Purjetamine

Veele saadetakse seekord kaks Saaremaa purjetajat, kes mõlemad sõidavad Laser Radial klassis. Kui Liina Kolk võistleb saar-te mängudel esmakordselt, siis Kaarel Kruusmägil on kindlasti mõttes tiitlikaitsmine.
Tennis

Valgepalluritel on seekord suur just naiste esindus. Nelja daami vastu on meestel välja panna vaid üks võistleja.
Tennises asuvad võistlema Aivi Auga, Kristiin Mets, Kreete Teder, Kersten Vanem ja Mihkel Kruusmägi.

Ujumine

Ujujad lähevad mängudele seekord uuema koosseisuga. Eemale on jäänud aastaid Saaremaa ujumises trooninud Imre Kuusk. Ahvenamaale sõidavad Priit Aavik, Helerin Koppel, Mart Mandel ja Kadi Maripuu. Treener on Norma Helde.

Naiste võrkpall

Eelmistel mängudel kulla võitnud naiste vollekoondis ei lepi arvatavasti ka seekord vähemaga. Rivis on kõik hetke parimad võrkpallurid.
Naiste võrkpallis esindavad saarlasi Kristel Gull, Triin Haidla, Kadi Mägi, Eliisa Peit, Nette Peit, Kristi Põld, Keesi Pära, Raili Sepp, Krista Vahter ja Kaisa Õunpuu. Treener on Siina Sillart.

Meeste võrkpall

Kui naised lähevad Ahvenamaale vaat et parimas koosseisus, siis Rhodosel samuti võidutsenud meeste koondis seekord samaga vastata ei saa. Treener Edgar Haaviku traditsiooniliseks võidupuhuseks vuntside mahaajamiseks tuleb seekord vaeva näha ilma Eesti koondises pallivate meesteta.
Eemale jäävad nii Keith Pupart kui ka Veiko Lember. Samuti eelmisel hooajal Norras mänginud Andris Õunpuu.

Võrkpalluritest rääkides on huvitav seik ka see, et nad on suutnud kahe aasta jooksul ühe meeskonnaliikme meelitada ära teise ala juurest. Nimelt kaitses nüüd võrkpallikoondisse kuuluv Mihkel Tanila Rhodosel saarlaste au hoopis ujumises. Võrkpallimeeskonda kuuluvad: Kristjan Haavik, Timo Jakobson, Toomas Jasmin, Tanel Lindmets, Janek Mander, Mihkel Tanila, Siim Põlluäär, Timo Tammemaa, Mart Tarkin ja Karl Tartes. Treener on Edgar Haavik.

Kaks kohtunikku

Saarlased panevad mängudel välja ka kaks õigusemõistjat. Võrkpallis juba eelmistel mängudelgi käinud Raimond Nau ning lauatennises esmakordselt Gunnar Usina.
Saarlaste delegatsiooni juhib Mati Mäetalu, mänedžerina läheb kaasa Marek Raud ning võistkonna arst on Juhan Nemvalts.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)