Operaatorit noaga ähvardanud habemikku ootab trahv või arest (16)

Operaatorit noaga ähvardanud habemikku ootab trahv või arest

VÄITSAKANGELANE: Suur nuga toiduotsija käes ei löönud teleoperaatorit verest välja, vaid ta kutsus politsei.

Politsei alustas Kuressaare Auriga kaubanduskeskuse taga seisvate prügikonteinerite juures Kanal 2 operaatori nina ees noaga vehkinud mehe suhtes väärteomenetluse.

“Ma ainult näitasin seda, ma ei ole ähvardanud,” ütles mees ise uudistesaate “Reporter” kaamera ees politseile, kui ta Saare Selveri parklas tabati. Avaliku korra rikkumise eest võib politsei meest nüüd karistada 6000 krooni suuruse rahatrahvi või arestiga.

”Reporteri” operaator Tõnu Veldre läks reedel Auriga keskuse taha, kuna talle oli vihjatud, et inimesed käivad seal asuvatest konteineritest lausa autodega Rimi äravisatud toidukraami minema viimas. Kohe, kui Rimi töötajad olid säilivusaja ületanud toidukraami konteinerisse visanud, ilmus joobetunnustega mees jalgrattal kohale. Teda küsitlema tulnud operaatori äraajamiseks haaras ta noa.

“Lahkuge siit kiirelt, ma ütlen hea sõnaga,” ütles mees ja kui Veldre ei taganenud, haaras habemik kotist pika noa ning hakkas sellega otse kaamera poole tulema. “Mul ei olnud küll tunnet, et ta mind tõsiselt tappa tahtis,” kinnitas Veldre Oma Saarele.

Samas lisas ta, et ehkki oleks suutnud olukorra ka omal jõul lahendada, eelistas ta tsiviliseeritud inimesena kohale kutsuda korrakaitsjad. “Vanem mees arvas vist, et ma olen konkurent,” lausus Veldre.
Noaga vehkinud mees tabati hoopis Selveri parklas. “Ma sõitsin talle ise järele,” ütles Veldre, kelle sõnul oli politsei arvatavat noakangelast esialgu hoopis Pärnu Rimi kaupluse tagant otsinud, kuna kumbki pool ei täpsustanud, millises linnas juhtum aset leidis.

Saare Selveri parklas pidid politseinikud aga mehe käed raudu panema. Mees muutus nimelt närviliseks, kui politsei tema kotti tahtis vaadata ega täitnud enam politsei korraldusi.
Avaliku korra rikkumise eest võib politsei meest karistada 6000 krooni suuruse rahatrahvi või arestiga.

Tõnu Veldre ütles, et vaatamata sellele, et on saanud inimestelt selle äravisatud toidu loo kajastamise pärast ka etteheiteid, päris ilmaasjata see lugu siiski polnud, sest Rimi otsib olukorrale juba võimalikke lahendusi.
Veldre ei pea õigeks, et majandussurutise ajal niimoodi toitu ära visatakse ja inimesed seda prügikonteineritest otsima peavad.
“Sellele tuleb tähelepanu pöörata, sest neid inimesi, kes peavad nii endale toitu hankima, tuleb üha juurde,” selgitas Veldre teema kajastamise vajalikkust.

Kuressaare Rimi juhataja Aira Lepa on kinnitanud, et realiseerimistähtaja ületanud kaup visatakse tõepoolest kaupluse prügikasti, milles tuhnijate omavahelist jagelemist on pealt näinud ka poe töötajad.
Lepa sõnul on see probleem kaupluste juures kestnud aastaid, kuid nii massilist prügikastides tuhnimist kui praegu, ei ole seni küll olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)