Lugeja kiri: TÄNAME! (11)

Täna võime Saare maakonna invaühingu nimel öelda, et meie aastakümnete pikkune unistus on teoks saanud. Mina selle maja igapäevase töötajana näen pidevalt inimeste muret homse ees, muret oma tervise halvenemise pärast, kui meditsiiniline abi muutub iga päevaga kättesaamatumaks.

Veidi meie maja saamisloost. Saime selle maja 16 aastat tagasi kingitusena. Maja on väga huvitava arhitektuuriga puidust ehitis. Tänaseks on tal vanust üle 100 aasta. Üldiselt oli ta küllaltki viletsas olukorras.

Vastavalt oma võimalustele ja sponsorite abile oleme suutnud maja esimesel korrusel remonti teha. Kuid välispidiseks remondiks ei jätkunud meil vahendeid, kuigi olen juhatuse nimel pöördunud nende aastate jooksul raha hankimiseks nii Eesti valitsuse kui ka sotsiaalministeeriumi ja korduvalt hasartmängumaksu nõukogu poole.

Ühel kevadpäeval kutsusin Ain Seppiku meie inimestele rääkima olukorrast riigis. Ja tema nägemus oli see, et meie maja vajab hädasti välisilme uuendamist. Ning siis tuli Kalle Laanet ja juba me leppisime kokku, kunas algab töö. Esimesena tuli Mihkel Undrest oma meeskonnaga. Nemad vahetasid majal ära väga viletsas seisus lauad ja vahetasid ka katkised vihmaveerennid.

Värvimise organisaator ja teostaja oli Kalle Laanet koos Keskerakonna inimestega. Selle nädala jooksul käis meie maja remonttöödel väga palju abilisi, meie suured tänud kõikidele inimestele, kes ei pidanud paljuks tulla hoogtööpäevakule.

Praegusel väga raskel ajal, mil meie valitsus seal kõrgel Toompeal ei mõtle üldse, kuidas puuetega inimesed oma eluga hakkama peavad saama, leidub siiski ilmas väga häid inimesi, kes ei tee tühje sõnu, vaid tulevad ja aitavad endast nõrgemaid.

Ja ei olnud meil muret töötajate töötasude ega materjali maksumusega, st tuldi lihtsalt kokku ja tehti ära…
Soovime kõikidele, kes osalesid ühingu maja korrastusel, palju tervist, südamesoojust ja rõõmsat meelt!

Saare maakonna invaühingu
juhatuse nimel Maire Peirumaa

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)