Vastukaja: “Kuressaare kunstinõukogu: linnas on liiga palju lilli”

Oma Saar, 29. mai

Nüüd, maikuu lõpus, kus kõik õitseb, tuleb artikkel linna kaunistamisest!
Talveuni oli vist liiga pikk. Kunstinõukogu kui selline võiks veebruaris või märtsi alguses kokku istuda ja koos haljastus-spetsialistidega linna kaunistamist arutada. Väga paljudele linlastele ja külalistele meeldib linna kaunistamine just nimelt amplitega. Kas neid panna just ringteele, kus on tuuline, on arutamise objekt.

Kunstinõukogu võiks nüüd hakata arutama juba järgmise aasta haljastust. On inetu loopida pori selja tagant ja pealegi hilinenult. Mina usun, et paljud linlased ja ka teised saarlased soovivad teada kunstinõukogu liikmetest – kes nad on ja millised on nende ettepanekud.

Kuressaare on väike linn. Linnavalitsuses töötavad nii kultuurinõunik Heli Jalakas kui ka haljastusspetsialist Katrin Reinhold. Kas tõesti pole varem koos mõtteid vahetatud linna kaunistamise küsimustes? Kultuurinõunik peaks arvestama ka linnarahva arvamusega ja oma ettepanekud tegema juba talvel.

E. Lember


Internetikommentaarid

Väga ilus
on meie linn just selle lillerohkusega! Ja ka minu sõbrad
mandrimaalt ja välisriikidest on kiitnud just nimelt neid rohkelt õitsevaid lilleampleid. Loovad väga armsa õhkkonna jalutajatele ja meie linna ilu nautijatele.

!!!
Olgem ausad, lilli ja looduslikku kujundust on vaja, aga keegi peab selle eest hoolt kandma, lilleõisi ükskõik kuhu toppida pole mõtet. Ega mingi asja küllus veel silmailu garanteeri. Ja muidugi kiitus senitehtu eest, aga vaadakem nüüd linna kui tervikut!

puupea
Nõukogu väike soov on jõudumööda seda valdkonda stiilsemale ja jätkusuutlikumale rajale pöörata. Ja rahustuseks veel – nõukogu töötab tasuta ja vabatahtlikkuse alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)