Sõnajalad tahavad kopteriplatsi (9)

Perekond Sõnajalad taotlevad Salme vallalt projekteerimistingimusi, et rajada Imari külas asuva majapidamise juurde helikopteriplats.

“Lendamine on olnud minu väga kauaaegne unistus ja nüüd oli aeg see teoks teha,” ütles Oma Saarele Oleg Sõnajalg, kelle sõnul kuulub hiljuti soetatud helikopter nende firmale Estwind Energy.

Ärilise poole pealt annab helikopter võimaluse elektrituulikute rikke korral kõige kiiremini Tallinnast kohale jõuda ja tuulik töökorda seada. “Tuulikute puhul on kõige kulukam nende seisuaeg,” selgitas Oleg Sõnajalg, öeldes, et helikopter jõuab Tallinnast Salmele 1,5 tunniga.
Viimati vajas Salme tuulikupark remonti eelmisel nädalal, kui pikne lõi teisipäeval rivist välja kahe tuuliku peaarvuti.

“Visuaalselt tuulikutel midagi näha ei ole, aga kohalik farmer nägi, et tuulikute juures käis kahel korral laks ja lehmad hüppasid,” rääkis Oleg Sõnajalg, kelle sõnul võttis tuulikute kordategemine tal aega kaks päeva. Varem on pikne tuulikuid tabanud kahel korral.
Helikopteriplatsi mõõtmed on 30 korda 30 meetrit ja selle rajamiseks ei planeerita mingisuguseid ehitisi, rajatisi ega pinnasetöid.

Maandumisplatsi katteks kasutatakse looduslikul heinamaal olemasolevat pinnast, piirid ja keskkoht märgistatakse värvainega või neoonvärvides eraldusmärkidega. Lisaks paigaldatakse väljaku lähedusse tuulelipp.
Salme vallale saadetud kirjas lubavad kopteriplatsi rajajad, et nad võimaldavad platsi tasuta kasutada avalike teenistuste ja päästeoperatsioonide helikopteritel.

Salme valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge ütles Oma Saarele, et vald pöördus seisukoha kujundamiseks lennuameti poole, kes lubas anda oma seisukoha esimesel võimalusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)