Orissaare kodutütred tulid Ernakesel teiseks (1)

Orissaare kodutütred tulid Ernakesel teiseks

TEISE PÄEVA HOMMIKUL: Orissaare kodutütred üllatasid Ernakesel korraldajaid oma kiirusega – Helina Eist, Omida Velviste, Grete Hints ja Kristina Kütt läbisid raja nii kiiresti, et korraldajad soovitasid neil naljaga pooleks Duracelli patareid “tavaliste” vastu vahetada.

Orissaare kodutütred tõid Põlvamaal Valgemetsas toimunud kodutütarde võistlusmatkalt Ernake koju teise koha ning said õiguse osaleda augustis Rootsis peetaval sõjalis-sportlikul võistlusel.

Saaremaa kodutütardega Ernakesel kaasas olnud Tiiu Naagel ütles Oma Saarele, et tüdrukutel tuli läbida 25 kilomeetri pikkune rada, kus oli 17 kontrollpunkti.

“Punktides tuli näidata nii individuaalseid teadmisi ja oskusi kui ka meeskonnatöö efektiivsust,” rääkis Naagel, lisades, et teadmisi ja oskusi tuli demonstreerida paadisõidul, viktoriinis kodutütarde organisatsioonist, sides, salakirja lahendamises, esmaabi andmises, veevedamises, takistusribal, labürindis, “miinivälja” ületamisel, päevasel ja öisel luureülesandel, paintball’is ja jõe ületamisel.

Orissaare kodutütred olid parimad paadisõidus ja veetassimises. “Meie tüdrukud startisid mõlema päeva hommikul esimestena ja korraldajad ütlesid, et nad ei jõudnud punkte nii ruttu üles panna, kui Saaremaa tüdrukud juba kohal olid. Teise päeva hommikul öeldi neile veel, et nad Duracelli patareid välja võtaksid või turbomootori võimsust vähendaksid,” edastas Naagel Orissaare tüdrukutele antud iseloomustusi.

28.–30. maini Põlvamaal toimunud traditsioonilisel kodutütarde võistlusmatkal osales 14 võistkonda, nende seas ka väliskülalised Lätist. Esimeseks tulid Tartu kodutütred, teiseks saarlased ja kolmandaks Läänemaa neiud. Orissaare kodutütarde võistkonda kuulusid Helina Eist, Omida Velviste, Grete Hints ja Kristina Kütt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)