Lugeja kiri: Keda me petame – iseennast või teisi? (11)

Kuressaare elanikuna olen kaupluste parklates kõikjal tähele pannud, et autosse istujad ei kasuta tihtipeale turvavarustust. Ei turvavööd ega isegi laste turvavarustust. Loomulikult on paljudel linnaelanikel kauplusest koju sõita vaid lühike vahemaa, nii mõeldaksegi, et mis selle natukese ajaga ikka juhtuda võib. Kes saab aga tagada, et ka selle lühikese aja jooksul teie autole kõrvaltänavalt keegi ette või küljepealt sisse ei kihuta!

Eelmise nädala keskel juhtusin Selveri parklas nägema, kuidas ema kahe väikese lapsega autosse istus. Ta ei pannud isegi kinni oma turvavööd, rääkimata laste turvavarustuse olemasolust autos üldse. Kui siis lõpuks saabus ka pereisa, kes istus samuti turvavööd kinnitamata rooli taha, käivitas auto ja hakkas tagurdama, tegin neile märkuse. Vastuseks oli põhjalik sõim minu aadressil mõlemalt autos viibinud täiskasvanult.

Mõtlesin veel, et millist eeskuju küll oma lastele antakse ja kuidas hakkavad nemad aru saama mõistest “seaduskuulekus”… Sellise suhtumise peale tekibki lastel arusaam, et seadused pole mitte täitmiseks, vaid rikkumiseks.
Samuti ei pea ma loomulikuks, et autojuhid annavad üksteisele tulede vilgutamisega märku siis, kui politseipatrullid korraldavad teedel oma kontrollreide.

Politsei on oma tööd tegemas selle nimel, et meil kõigil oleks turvaline liigelda, mitte selleks, et rikkujaid kiusata. Miks nad siis peavad tühja tööd tegema, parem oleks, kui nad saaksid rikkujad teolt tabada ja korrale kutsuda.

Märguande saanud joobes juht keerab kindlasti seekord teelt kõrvale või sõidab tagasi, aga samas võib ta tagasiteel kellegi vigaseks sõita või koguni tappa! Kui mitte täna, siis võib see juhtuda mistahes päeval. Võib-olla teeb ta millalgi kahju vilgutajale endale või mõnele tema lähedasele.
Mina olen tuledega vilgutanud siis, kui olen lihtsalt näinud rullnokki kihutamas. Et neid veidikegi korrale kutsuda. Las rahunevad ja arvavad, et politsei mõõdab kiirust.

Ma kutsun kõiki korralikult liiklema, siis jäävad ära nii pahandused kui ka õnnetusjuhtumid.

Murelik linnakodanik A. O.
Nimi toimetusele teada

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)