Ivo Linna aitas Leedri külale koguda 25 000 krooni (7)

Leedri küla küüni ehitamiseks väljakuulutatud heategevuskontserdile oli esinema kutsutud Ivo Linna, kes esines koos ansambliga Helios.

Üritusest saadi 25 000 krooni, mis läheb projekti omaosaluse katteks.
“Kordaläinud üritus innustab meid inimesi kutsuma 22. juunil Leedri küla jaanitulele, kus toimub pirukaküpsetamise võistlus,” lausus Leedri külaseltsi liige Jaanika Vakker ja palus kindlasti kõigil omaküpsetatud pirukas kodust kaasa võtta.

Pühapäeva keskpäeval kogunes Leedri külaväljakule ligi kolmsada inimest. Laulude vahepausidel keerutasid jalga Lümanda naiste ja laste rahvatantsurühmad Ulvi Põllu juhendamisel.

Ürituse avasõnad ütles Leo Filippov Saare maavalitsusest. Ta tänas kõiki, kes olid tulnud, sest iga väiksemgi panus Leedri küüni ehitusse on vajalik. Kohalike elanike nimel tervitasid kokkutulnuid külavanem Maret Künnap ja külaseltsi projektikirjutaja Jaanika Vakker.
Nagu ikka, alustas Ivo Linna oma esinemist väikese omapoolse tervitusega, millele järgnes igihaljas “Saaremaa valss”.

Neid ja teisi laule teadsid kuulajad juba peast, tujuküllane üritus kutsus paljusid murule tantsugi lööma. Oma osa oli selles kindlasti ka õllemeister Ado Vakkeri koduõllel, mida kõigile soovijatele lahkesti pakuti.

Jaanika Vakker ütles, et kui igal kevadel tehti külaväljakul ühed korrastustalgud, siis sel kevadel toimusid talgud igal nädalavahetusel.
“Külaseltsi esimees Ain Rand on kogu selle asja eestvedaja, sel kevadel muudeti isegi väljaku taga asuv männitukk parkmetsaks. Saeti, riisuti, puhastati, kaunis sai,” rääkis Vakker.
“Külaelanikud on kõik hoolega abiks olnud, see teeb vaid rõõmu.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)