Nael: Kunstinõukogu jõudis majanduskriisi jälile (2)

Nael: Kunstinõukogu jõudis majanduskriisi jälile

 

Kuressaare kunstinõukogu viskas oma esimesel koosolekul jõulise avaldusega kivi linna haljastajate kapsaaeda, tekitades linnahaljastajates tõrksat meelt ning hävitades juba eos Kuressaare tänavuse kapsasaagi.

Kapsaaia näol oli tegemist linna nn kriisikavaga, et rasketel aegadel mitmesuguste kapsatoodete müügiga linnaeelarvesse lisavahendeid teenida. Hetkel tegelevad linnamajanduse töötajad kahjude kokkulugemisega, kuid Naela arvutuste kohaselt ulatub juba ainuüksi moraalne kahju nii suurte summadeni, et linnamajanduse töötajad jõuavad enne kaks korda minestada, kui lõpule jõuavad.

Kuid kunstinõukogu ei piirdunud üksnes kivide kapsaaeda pildumisega. Ajalehe Oma Saar andmeil materdas nõukogu maha koosolekul esinenud linna heakorraspetsialisti idee. Naelale teadaolevalt võttis idee materdamine kolme kunstinõukogu liikme otsaesise pärlendama, kaks olid päris võhmal ning pooled ülejäänutest arutasid, millal Vanalinnastuudio oma viimase etendusega lavale astus ja kes oli peaosas.

Ideed materdati iseäranis aktiivselt näo piirkonda ning tema kubemepiirkonda ähvardati püstolitaolise esemega. Kuressaare haiglas tuvastati ideel eile hilisõhtuks veel vaid näopiirkond.
Lääne politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskonnas Naela andmeil neil päevil aga olulisi sündmusi ei registreeritud. Paarkümmend registreeritud väärtegu ja kuraditosin liiklusseaduse rikkumist ei andnud neil päevil olulise sündmuse mõõtusid välja.

Peaaegu oleks oluliseks sündmuseks arenenud juhtum linnatänaval, kus politsei pidas kinni kahtlaste kilekottidega mööda seina ääri kooserdanud noormehed. Juhtumi edasised arengud hoidis ära vaid asjaolu, et noorukid solvusid ja hakkasid arutama, kus Puiatu ja Rummu asuvad.
Kuna noormehed ei suutnud eelmainitud asulaid kaardistada, tekkis neil omavahel sõnavahetus igaühe õigusest elada ja õppida seal, kus igaüks soovib.

“Kuidas nad saavad niimoodi inimesi alavääristada? Ütlesid meile, et meie raiskame riigi raha. Meie tahtsime ainult taarat ära viia ja sellega sisemajandust turgutada!” olid noormehed nördinud.

Kunstinõukogu leidis pärast vägitegusid, et tuleks mõtlema hakata. Näiteks soovitab nõukogu linnavalitsusel kallite lilleamplite peale raha raiskamise asemel kulutada raha odavate lilleamplite peale. Kuressaares on neil päevil käinud edasi-tagasi mitmed hiina ärimehed Jiangsu tööstuspiirkonnast ja nemad on väitnud, et lilleampleid on võimalik toota miljon tükki juba järgmiseks nädalaks sümboolse summa eest.

Linnavalitsusel on aega mõelda, kas nad võtavad ärimeeste ettepaneku vastu, sest ärimehed läksid lepingute sõlmimise asemel omavahel vaidlema, kumma kung-fu on parem, ning otsustasid selle küsimuse lahendada Järve rannas mändide all ülehomme koidikul.

Ühtlasi jõudis kunstinõukogu jälile, miks maailmamajandus viimastel aastatel niivõrd kriisis on. Ülemaailmne majanduskriis ei saanud nõukogu liikmete sõnul alguse mitte finantssektoris ostetud hapude laenude tõttu, vaid lillede ja taimede salakavala maailmavallutusplaani tagajärjel. “Igal pool on ühesugune amplimajandus,” pahandas kunstinõukogu liige. “Keegi ei vaidle lilledele ja taimedele vastu!”

Sama liige tõi paralleeli teatriga, öeldes, et kui inimene ei tea heast teatrist midagi, siis ta plaksutab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)