Pubi kliendid toetasid lastekodulapsi

Pubi kliendid toetasid lastekodulapsi

HEATEGU: Vitali Jelissejev vaatab, kuidas Ene Amos koos väikese lastekodukasvandiku Andresega annetatud raha loeb.

Vana Konna pubi omanikud andsid eile Kuressaare väikelastekodule üle klientide poolt korjanduskohvrisse annetatud 3225 krooni, mis võimaldab lastel suvel laagrisse minna ja kultuuriüritusi nautida.

Veidi rohkem kui aasta jooksul Vana Konna pubis lastekodulaste toetuseks kogunenud summaga jäid rahule nii pubi omanikud kui ka Kuressaare väikelastekodu juhataja Ene Amos. “Meie oleme väga rahul ja ma loodan, et nemad ka,” ütlesid pubi omanikud Vitali ja Angela Jelissejev. Lastekodu juhataja Ene Amose kinnitusel kasutatakse raha laste laagrisse saatmiseks ja suvel toimuvatel üritusel osalemiseks.

Vitali Jelissejevi sõnul peaksid saarlased ja Saaremaa ettevõtted oma lastekodu ja seal elavaid lapsi toetama ning just seetõttu pandi Vana Konna pubis eelmise aasta märtsis üles rahakohver.
Ene Amos tundis heameelt selle üle, et Saaremaal jätkub inimesi ja ettevõtteid, kes tahavad lastekodu ja lapsi aidata. “Varasemad toetajad on meile jätkuvalt abiks, võib-olla summad ei ole majanduses valitseva olukorra tõttu enam nii suured kui varem,” lisas Amos.

Vitali ja Angela Jelissejevi sõnul ei ole peamised heategijad ning lastekodu toetajad nemad ise, vaid pubi kliendid. Amose sõnul sai lastekodu ka eelmisel nädalal ühe meeldiva üllatuse osaliseks. “Meie postkastis oli 500 krooni ja kaart, millel paluti seda raha laste heaks kasutada,” rääkis lastekodu juhataja. “Täname kogu südamest anonüümset annetajat!”
Kuigi Vana Konna rahakohver tehti eile tühjaks ja selle sisu anti lastekodu juhatajale läheneva lastekaitsepäeva eel üle, jääb kohver pubisse lahkeid toetajaid ootama ka edaspidi.

Ene Amose sõnul võivad huvilised, kes soovivad lapsi aidata, alati lastekodu poole pöörduda. Samuti ootavad lapsed uusi sõpru. “Kui kellelgi tekib mõte, et tema laps võiks mõne lastekodulapsega sõbraks saada ja temaga koos jalutamas käia või joonistada või lauamänge mängida, siis on see igati teretulnud,” lausus Amos.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)