Aastatagune Hakjala põleng polnud kuritegelik

Politsei tuvastas, et eelmise aasta märtsis Kaarma vallas Hakjalas toimunud majapõlengu oli põhjustanud ennast hiljem kaevu uputanud peremees.

Hakjala põlengust sai politsei teate 2008. aasta 6. märtsi hilisõhtul. Põles elumaja, mille kõrval asuvast kaevust leiti majaperemees Arvo surnukeha.
Politsei järeldas kriminaalasja käigus kogutud tõendite põhjal, et tulekahju sai alguse peremehe hooletust (või ettekavatsetud) lahtise tuleallikaga ümberkäimisest talumaja elutoas.

Prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja sõnul oli peremees tulekahju ajal hoones üksi, kõrvaliste isikute kohalolekut tulekahju ajal tuvastatud ei ole ning kellegi elu ega tervist ta põlengu põhjustamisega ei ohustanud. Samuti puudus kõrvalistel isikutel motiiv talumaja süütamiseks.

Uurijad tegid ka kindlaks, et samuti oli välistatud tulekahju puhkemine äikese või elektririkke tõttu või isesüttimise teel.
Peremehe surnukehal olnud välised vigastused viitasid aga sellele, et mees väljus majast tulekahju ajal omal jõul, roomas kaevuni ning uputas end kaevu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)