Saare maakonna aasta ema 2008 astus Naiskodukaitsesse (1)

Saare maakonna aasta ema 2008 astus Naiskodukaitsesse

UUS LIIGE: Eelmisel aastal andis naiskodukaitse juht Rita Loel Liili Aderile üle aasta ema tiitli, nüüd astus vahva naine Naiskodukaitse ridadesse.

Teisipäeva õhtul oli Mustjala rahvamajas Naiskodukaitse taastamisüritus, kus avalduse Naiskodukaitsesse astumiseks kirjutas ka Saare maakonna aasta ema 2008 Liili Ader.

Ringkonna esinaise Rita Loeli sõnul on Saaremaal vabatahtlikus naisi koondavas riigikaitseorganisatsioonis nüüd koos liikmekandidaatide ja auliikmega kokku täpselt 100 inimest.

“Saare naiste huvi Naiskodukaitse vastu on viimastel aastatel märgatavalt tõusnud,” märkis Loel, kelle sõnul on liikmeskond viimase kolme aastaga kahekordistunud.
Erilist heameelt tundis esinaine aga selle üle, et naiskodukaitsjate poolt läinud aastal aasta emaks tituleeritud Liili Ader otsustas organisatsiooniga ühineda.

Liili Ader pidas Naiskodukaitsesse astumist loomulikuks asjade käiguks, kuna ta on kuus aastat juhtinud Mustjalas kodutütarde rühma.
“Eks ma olen püüdnud siin teisi ka liituma ärgitada,” märkis ta, lisades, et kindlasti on üheks oluliseks teguriks ka kambavaim, mis kohapeal on tekkinud.
Liili Ader asuski teisipäeval koos Riina Allikuga loodavat Mustjala Naiskodukaitse rühma juhtima.

Kaitseliidu liikmete arv tõusis üle 11 000

Uudisteagentuuri BNS teatel tõusis Kaitseliidu liikmete arv esmakordselt Eesti taasiseseisvumise järel üle 11 000.
Tänavu esimese kvartali järel kuulus Kaitseliitu 11 256 inimest ehk võrreldes möödunud aasta lõpu seisuga on organisatsiooni lisandunud 978 uut liiget. Naiskodukaitses on praegu 1220 liiget, keda on mullusest 57 võrra rohkem.

Vähenenud on aga liikmete arv Kaitseliidu kodutütarde ja noorte kotkaste ridades.
Kui möödunud aasta lõpus oli kodutütreid 3417 neidu, siis tänavu esimese kvartali lõpuks 185 võrra vähem ehk 3232.
Noorte kotkaste ridadesse kuulub praegu 3013 poissi ehk mullusega võrreldes 348 võrra vähem.

Koos eriorganisatsioonidega kuulus tänavu esimese kvartali lõpuks vabatahtlike riigikaitsjate ridadesse seega 18 721 inimest.
Taasiseseisvumuse järel on Kaitseliidu liikmeskond iga aasta veidi suurenenud. 10 000 liikme piiri ületas Kaitseliit 2005. aasta detsembris.

1939. aasta lõpul oli Eestis 42 673 kaitseliitlast, koos eriorganisatsioonidega kuulus tollal Kaitseliitu 99 000 Eesti kodanikku. Sõjaeelne Kaitseliit on läbi aegade olnud arvukaima liikmeskonnaga organisatsioon Eestis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)