Pikanäpumehed kimbutasid aiandus- ja lillepäevadel laadalisi (7)

Pikanäpumehed kimbutasid aiandus- ja lillepäevadel laadalisi

VIRUTATI PLAATE: Laadalise sõnul viisid vargad 5 000 krooni eest CD-sid ja DVD-sid.

Sel nädalavahetusel ööl vastu laupäeva varastati Kuressaare olnud eesti muusika telgist ligi 5000 krooni ulatuses kaupa. Öiste tegutsejate jälgi arvati olevat teisteski müügikohtades.

“Magasin oma telgi juures autos, uks irvakil, kui kuulsin läbi une, nagu plaadid oleksid kukkunud,” meenutas esmakordselt varaste ohvriks langenud mees, kes ei soovinud oma nime leheveergudel avaldada (nimi toimetusele teada).

Kolina peale ärganuna tõmbas ta telgiluku lahti ja vaatas sisse, kuid midagi kahtlast ta ei märganud. “No ma ei tulnud selle peale, et keegi võiks varastada,” oli 15 aasta laadakogemusega mees hämmingus. Ohver oletas tagantjärele, et võib-olla kurikael kükitas sel ajal, kui tema telki piilus, kusagil laua all. Midagi kahtlast märkamata ning müra tugeva tuule süüks arvanud, läks mees autosse tagasi.

Hommikul ärgates ja asju lahti võttes märkasid laadamüüjad kohe, et kile, mis oli laual plaatide peal, oli natuke kortsus ning seintel rippunud plaate tutvustavatel stendidel tühjad kohad.

Varas võttis lasteplaate ja meelelahutusmuusikat

Põhiliselt eesti muusikat müüvast telgist ei olnud müüjate hinnangul varas kotti pistnud suvalisi asju, vaid teinud seda hoolikalt valides. Müüja kahtlustas, et arvatavasti oli kurikael juba päeval soovitud kaubale silma peale pannud. Näiteks oli laualt kadunud üks rivi välismaist muusikat, stendidelt oli valitud just lastele suunatud CD-plaate.

“Mõned laste DVD-d, Jaan Tätte CD-plaat koos DVD-ga,” loetles mees kadunud plaate, märkides, et ära oli viidud ka meelelahutusmuusikat. “Justkui mingi pereisa oleks käinud võtmas,” muigas ta varga valikule mõeldes.

Järgmisel päeval jälgisid varguse ohvriks langenud müüjad aga rahvast eriti tähelepanelikult ja nägid kahtlast meest, kes nende leti juurde tuli ning uuris just neid stende, kust öösel varas midagi kaasa oli viinud. “Ega ei tea ju ütelda, aga kahtlaselt käitus küll,” märkis mees.

Ei olnud ainukesed ohvrid

Muusikat müüva mehe sõnul ei olnud nad sugugi ainsad, kes rüüstamise ohvriks langesid, ja on võimalus, et sisse piiluti veel teistessegi telkidesse, sest vastas asuvas raamatumüüjate telgis olid mõned raamatud maas.
“Katsime õhtul koos nendega raamatud kinni ja hommikul oli kas üks või kaks raamatut maas,” rääkis mees, kes ei osanud arvata, kas see oli juhus või oli keegi ka selles telgis käinud. Mahakukkunud asju oma telgis avastasid teisedki müüjad.

Laadast pigem kahju kui kasu

“Seekord oli, jah, pigem kahjulik see laadalkäik,” ohkas mees, kes muidu oleks vaatamata vihmasele ilmale ning ostjate vähesusele siiski ots otsaga kokku tulnud, kuid nüüd enam mitte.
“Tuleb mõned müügid teha ja see raha tagasi teenida,” jäi ta siiski optimistlikuks ja lisas, et Saaremaad külastab ta jälle ja see üks juhtum talle hirmu peale ei ajanud. “Ajad on teised ja kunagi ju ei tea, kus selline asi võib juhtuda,” ohkas ta.

Kuressaare aiandus- ja lillepäevadel müüs ja tutvustas oma kaupa üle 80 firma ja ettevõtja. Oma Saarel ei õnnestunud eile kommentaari saamiseks ühendust saada laada peakorraldajaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)