Nael: Rott näris sadade saarlaste ühenduse läbi

Reedel tabas sadu saarlasi ebameeldiv üllatus, kui sündmuskohalt pagenud rott näris läbi sadade saarlaste ühenduse. Roti tegude tagajärjel ei ühenda sajad saarlased enam asju ära ning ukerdavad nüüd juba teist päeva arusaamatuses mööda uulitsaid.

Rotiteadlane ning püsiühenduse spetsialist professor Kosmos tõdes Naela küsimustele vastates, et selline asi on Saaremaal esmakordne. “Varem pole rott saarlaste ühendusi läbi närinud,” kinnitas Kosmos. “Ükskord oli üks rott õige lähedal saarte ja mandri vahelise laevaühenduse läbinärimisele, kuid selle ettevõtmise peatas hüljes Holger kahe ampsuga.”
Ka on anonüümsete lennujaamaandmete põhjal teada, et üks mutt on üritanud lennuühendusi läbi närida, mis on nii mõnelgi korral õnnestunud.

Samas ei saa seda keegi ametlikult kinnitada, sest paberite järgi saarel mutte ei ela. Professor Kosmos usub, et tegemist on nii-öelda lendmutiga, kes võtab koha sisse lennuki rattakoopas ning lendab ühest kohast teise.
Mis nüüd sadadest saarlastest saab, ei osanud Kosmos öelda.

Tõenäoliselt peavad saarlased ise hakkama saama, et asjad jälle omavahel ära ühendada. Pooltel saarlastel on pärast roti vägitegusid raskusi näiteks õla ja tagumiku eristamisega ning nii võib neid tualettruumides näha õlgupidi prill-laudade vahel ukerdamas.
Üht saarlast aga nähti Titerannas täiesti liimist lahti olevat. Tema ühendused olid nii läbi näritud, et teistel klemmidel ei õnnestunud sealt piuksugi välja pigistada. Lahtiühendatud kõrist kostis vaid ö-tähte meenutavat korinat.

Maavalitsus otsustas nende sündmuste valguses kokku kutsuda kriisikomisjoni, kuid õnnetuseks oli rott läbi närinud ka maavalitsuse ühenduse ning nii kogunesid kriisikomisjoni liikmed hädaabikoosolekule ühendama kahte omavahel täiesti seostamatut nähtust nagu kriis ja komisjon. Pooled kohaletulnud ei saanud üldse aru, milles küsimus, kuid hakkajamad eesotsas tädi Survega hakkasid hoogsalt päästeparvesid täis puhuma ning patareisid laadima.

Hakkajamad saarlased, kelle ühendused veel ei olnud läbi näritud, hakkasid tegusalt otsima lahtiühendatud saarlaste ühendusi, kuid veendusid ürituse lootusetuses alles siis, kui mõistsid, et ka nemad ei ühenda enam ära, kuidas on võimalik ühendusi otsida.

Kogu saart vallanud ukerdamine tõmbas Naelale teadaolevalt endale ka Kuressaare kesklinnas bussipeatuses istuva ning toimuvat ammulisui jälgiva rahvusvahelise üldsuse tähelepanu. Kui aga rahvusvaheline üldsus otsustas käega lüüa ja minema minna, pidi ta tõdema, et ühendus pole läbi näritud mitte ainult saarlastel, vaid ka temal. Nimelt ei suutnud ta absoluutselt ära ühendada, mis seos on kesklinna bussipeatuse märgil ning sinna kinnitatud veidratel numbritel. Samas ei ühendanud ta ära, miks tal oli vaja käega lüües tabada esimest ettejäänud läbinäritud ühendusega saarlast.

Täna hommikuks ei ole olukord laabunud ning sajad, võibolla isegi tuhanded saarlased jooksevad endiselt ringi nagu peata kanad. Paljud neist on veendunud, et nad ongi kanad ning üritavad avalikes kohtades ilma peata ringi joosta.

Kosmos usub, et ühenduse taastamine võtab üksjagu aega ning soovitab ühenduseta saar-lastel kasutada seni teiste saar-laste ühendusi. Ühtlasi võiks tema sõnul tagaotsitavaks kuulutada selle roti, sest rasketel aegadel kuluks säärane relv lätlaste vastu kindlasti ära.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)