Leedu uus president on musta vöö omanik karates

Leedu uus president on musta vöö omanik karates

LEEDU “RAUDNE LEEDI”: Sihikindla ja pragmaatilise tegevuse tõttu on Dalia Grybauskaitet võrreldud kuulsa Briti peaministri Margaret Thatcheriga.

Läinud pühapäeval toimusid Leedus presidendivalimised. Vastavalt juba eelnevalt prognoositule võitis need riigi üks populaarsemaid poliitikuid Dalia Grybauskaite, kes seni on töötanud Euroopa Liidu rahastamisprogrammide koostamise ja eelarve volinikuna. Tema elulugu lugedes jääb mulje, et tegu on jõulise ja sihikindla naisega. Eks ole selle kinnituseks ka fakt, et Grybauskaite üheks hobiks on karate.

Kandideerides presidendi ametikohale, teatas Dalia Grybauskaite, et on valmis andma kõik oma teadmised ja võimed selleks, et aidata Leedul jagu saada majanduskriisist.

Samas andis ta mõista, et ka Leedu välispoliitikat ootavad ees muutused. Vaatlejad on avaldanud arvamust, et kui peagi ametist lahkuva presidendi Valdas Adamkuse ajal pandi rõhku suhetele USA ja lähinaabritega (eelkõige Poola, Läti ja Eestiga), siis uus president pöörab peamise tähelepanu suhete arendamisele nn vana Euroopa riikidega – Saksamaa, Prantsusmaa, Itaaliaga.

Täpsemalt Leedu vastvalitud riigipea ja tema eesmärkide kohta loe tänasest Oma Saarest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)