Ivo Linna tuleb laulma Saaru välja küüni toetuseks

Lümanda valla Leedri küla selts kutsub kõiki saarlasi 31. mail kell 13 heategevuskontserdile Saaru väljal, kuhu on esinema kutsutud Ivo Linna koos Heliosega.

Vahepalana esinevad valla oma laste ja naiste rahvatantsurühmad, edastas Leedri küla seltsi liige Jaanika Vakker Oma Saarele.
Leedri küla seltsil on suur soov rajada Saaru väljale mitmeotstarbeline küün, et oleks lihtsam ühisüritusi läbi viia. Küla arengukava järgi peaks hoonest kujunema inventari hoidmiseks osaliselt suletav, osaliselt paviljonilaadne varjualune. Konstruktsioonilt ja väljanägemiselt lihtne ja külamiljöösse sobiv. Ruumi peaks korraga mahtuma 150–200 inimest.

Jaanika Vakkeri sõnul on Leedri rahvas juba päris mitmeid aastaid küla ühes servas männituka veeres asuval Saaru väljal koos käinud ning on kogu aeg teadnud, et ühel päeval tuleb see maatükk ka juriidiliselt seltsi kasutusse.

“Seal on alates 1990-ndate keskpaigast tehtud jaanituld ja korraldatud kokkutulekuid, vana-aastatki on ära saadetud,” rääkis Vakker, kelle sõnul on külaplatsile juba püstitatud lipuvarras, kiik, kuivkäimla, rajatud võrkpalliplats ja lõkke-ase. Puudu on veel laste mänguväljak, piknikulauad ja jõulukuusk. Ning muidugi juba eelpool nimetatud küün. Viimase tarbeks on seltsi nimel esitatud taotlus PRIA-le (kokku on projekti maht 711 000 krooni, millest ise tuleb tasuda 100 000).

Vakker nentis, et tegelikult on küüni rajamise protsessis osalenud vähemalt pool külarahvast. “2008. aasta talvisel koosolekul hakkasime seda majamõtet konkreetsemalt arutama, esialgu sai paika pandud, mida me sellelt üldse ootame ning kuidas oleks otstarbekas ja mõistlik nii rahaliselt, kasutatavuselt kui ka esteetiliselt ehitada,” meenutas hakkaja naine.

Tema sõnul on algusest peale olnud kaasatud juuripidi Leedriga seotud arhitekt Sander Aas, kelle professionaalsed märkused on aidanud diskussiooni n-ö ree peal hoida. “Lisaks oleme praegu sellises huvitavas seisus, et külas on neli-viis suure ehitamiskogemusega meest, meistritest objektijuhtideni.”

Vakkeri kinnitusel ei pea kontserdikülastaja siiski muretsema, et kui PRIA-lt mingil põhjusel toetust ei saada, siis tema annetatud raha küüniehitamiseks ei lähe. “Oleme mõelnud ka varuvariantidele ning loodame väga, et lähema paari aasta jooksul me oma küüni ikka valmis saame,” oli Vakker kindel.

Oma sõnade kinnituseks tõi ta näiteid juba tehtust: “Oleme igal aastal Saaru välja hooldanud, sel kevadel on aga tavapäraselt ühepäevased talgud veninud rohkem kui kuupikkuseks. Peamine põhjus on kindlasti ees ootav kontsert. Tuli ju maasse kaevata kaablid, et lahendada elektri kvaliteedi küsimus.”

Heaks orientiiriks saab Vakkeri sõnul seada 2012. a külakokkutuleku toimumise “uuel” Saaru väljal – selleks ajaks võiks küün püsti olla. Leedri külas elab praegu sissekirjutuse järgi 61 inimest, neist lapsi 8, tööealisi 36 ja pensionäre 17.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)