Avalikustamine päästab mundriau

Avalikustamine päästab mundriau

 

Eesti politsei on läbi aegade olnud üks organisatsioone, keda rahvas hindab ja usaldab. Seda vaatamata viimase kahekümne aasta pidevatele ümberkorraldustele, mis on sellel süsteemil tulnud üle elada.

Mainida võib ka seda, et reformid on jätnud politseile oma positiivse jälje ja andnud elanikele kindlustunde. Tänapäeva elu sunnib meid üsna palju autot kasutama. Kontrollimisest ei pääse needki juhid, kes on igati korrektsed, sest lauskontrollimist toimub üsna sageli.

Kui tulla altkäemaksuskandaali juurde, mida kajastas viimane “Pealtnägija” saade, siis tekib küll kõhedustunne. Tahes-tahtmata tuleb meelde mõni juhtum, kui oleme ise liiklusrikkumisega vahele jäänud ja kuidas siis politsei rikkujaga käitus.

Kodanikena loodame, et sellised juhtumid ei ole meie teedel just väga sagedased. Mida rohkem neid avalikuks tuleb, seda positiivsemaks politsei maine muutub.

Lääne PP Kuresaare jaoskonna vanemkomissar Aare Allik:
Sellised juhtumid politsei mainele muidugi hästi ei mõju. Kuid nagu saate põhjal aru saada oli, näitab organisatsioon selgelt, et selliste ametnike koht ei ole politsei ridades. Teisalt selliseid juhtumeid täielikult välistada ei saa, eks politseis töötavad ju ka inimesed meie endi hulgast ja iga ametkond on oma rahva peegel.

Arvan, et seaduserikkumise kui sellise eest ei ole kaitstud ükski organisatsioon, nii ka meie. Siiani ja ka edaspidi on politseisisesed eksimused olnud teravdatud tähelepanu all ning neid on alati ka menetletud ja need on lahenduse saanud.

Viimaste aastate jooksul ei ole meie jaoskonna politseiametnikke kuritegudes süüdistatuna kohtu alla antud, eks see näitab mõneti meie siinse jaoskonna tugevust ja sallimatust politseinikest seaduserikkujate vastu. Usun, et samad hoiakud on ka maakonna elanikel, kelles näeme oma töös koostööpartnerit. Sellise koostöö kaudu tuleksid säärased juhtumid, kui neid oleks, otsekohe ka avalikuks.

Oma Saare reporter Evely Aavik:
Mina usun politseisse. Viimane “Pealtnägija”, kus näidati, kuidas politseinikud võtavad altkäemaksu, praalivad oma illegaalse tulu suurusega, teevad teeneid allilmale ja kasutavad ebaviisakaid väljendeid üksteisega suheldes, sõna otseses mõttes jahmatas mind.

Hakkasin kohe mõtlema, et huvitav, kuidas Saaremaal asjad on. Ma ei ole ise liiklejana kordagi andnud politseile põhjust protokolli kirjutamiseks, nii et ma ei saa isiklike kogemuste põhjal kindlalt väita, et näiteks meil küll nii ei ole. Küll aga puutun töö tõttu kokku paljude inimestega, kellele politsei on liiklusseaduse mingi rikkumise vms asja pärast protokolli teinud.

Ma ei ole kunagi kuulnud, isegi vihjamisi mitte, et kui maksad Saaremaal politseile raha, siis protokolli ei tule. Pigem on meie politsei tuntud kui ausate inimeste kollektiiv, ja seda just sellepärast, et asju kinni ei mätsita, kui võtta kas või viimased sündmused, mis meediaski on kajastust leidnud. Nii et vaatamata kõigele kinnitas see juhtum minus veel kord usaldust politsei vastu just sellepärast, et need mehed tabati ja kohtu alla anti.

Asjal on ka teine pool, kus kõik saavad kaasa aidata – käitume seaduskuulekalt. Ja kui midagi lähebki viltu või kusagile on autoga vaja nii kiiresti jõuda, et see pälvib politsei tähelepanu, siis tuleb oma tegude eest vastutada. Siiski olen seda meelt, et kui ei oleks altkäemaksu pakkujaid, siis ei oleks ka kiusatust seda raha vastu võtta.

Aga kõige parem viis jamadest hoidumiseks on ikkagi käituda seaduskuulekalt!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)