Sakla saialaadal uudistamist jagus

Sakla saialaadal uudistamist jagus

PULMAKLEIDID NÄITUSEL: Sakla külaarengu seltsi juhatuse liige Agnessa Sepp näitab, millised ilusad kleidid on üle Saaremaa Saklasse näituseks kohale toodud.

Möödunud laupäeval kolmandat aastat järjest toimunud Sak-la saialaada programm oli tihe ja tegus. Kell 9 alanud laadale oli oma toodangut tulnud pakkuma AS Saare Leib ja Karja Pagar, näitusmüügilt võis leida erinevat käsitööd: kudumeid, patju, vaipu ja puutööesemeid. Kohapeal oli võimalus kasutada juuksuriteenust ja lasta teha endale massaaži. Avatud oli ka kohvik.

Kell 11 esinesid eeskavaga Valjala põhikooli õpilased ning Sakla seltsimaja rõdul mängis kohalikus klubis harjutav Laimjala ja Valjala valla koolipoiste bänd. Külastada sai Lembit Kadariku raadiomuuseumi. Seltsimaja eesruumi seintel rippusid pildid teemal “Naine” ning seltsimaja saalis osa Sakla külaseltsi tegusa liikme Linda Raadi pastapliiatsite kogust.

Nobenäppude loterii vahvad auhinnad – tordid, isevalmistatud moosid ja käsitööesemed – leidsid uued omanikud, peaauhinna – kirju kaltsuvaiba – viis endale koju Rutt Päästel.
Esmakordselt olid näituseks üles seatud pulmakleidid, -lehed, -kutsed ja -albumid.

“Pruutkleidid ja ema, need on ju elu kõige tähtsamad,” tutvustas Linda Raad just emadepäevaks üles seatud näituse teemavalikut, täpsustades, et selline hea idee pärineb Sakla külaarengu seltsi juhatuse liikmelt Agnessa Sepalt.

“Sellist väljapanekut ei ole vast kusagil Saaremaal. Siin on näiteks üks 50-ndate aastate pulmakleit ja siin 2007. aasta oma – elukvaliteedi vahe on hästi näha,” osutas Raad riide materjalile, kus vanem kleit tehtud villasest, uuem aga siidist. Näitus jääb seltsimajas avatuks ning ootab uudistajaid edaspidigi. Külastuseks sobiva aja kokkuleppimiseks palutakse helistada Sakla raamatukogu telefonil 45 95 825.

Elevust laadamelusse tõi  Eurobuss KE Euroopa Parlamendi saadikute Kadri Simsoni ja Enn Eesmaaga, rahvast naerutas Peeter Kaljumäe ja laulis Erich Krieger. Ringreisil osalenud riigikogulane Kalle Laanet kiitis, et külaliste vastuvõtt saklalaste poolt oli soe ja kodune.

Õhtusel pirukapeol esinesid Orissaare kõhutantsijad Taimi Kirri eestvedamisel ning kohalikud line-tantsijad, keda juhendab Aune Ring. Muusikat tegi Mihkel Mereäär.
Korraldajate tänu kuulub kõigile neile, kes sellise vilu ja külma ilmaga ei pidanud paljuks kodust välja tulla ning üritust igati toetasid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)