Saaremaa kaup oli esindatud ka Kalevipoja laadal

Saaremaa kaup oli esindatud ka Kalevipoja laadal

SAAREMAA LEIB JA ÕLU RÄÄGIVAD ISEENDA EEST: Aivar Suusteri pakutud saaremaine kaup võttis laadalisel näo naerule.

Laupäeval Jõgevamaal Saare vallas Kääpa külas toimunud Kalevipoja laadal esindas meretagust rahvast Kuressaare väikeettevõtja Aivar Suuster, kes müüs Saaremaa pagaritooteid, maiustusi ja õlut.

Aivar Suuster on Kalevipojale pühendatud sündmustel varemgi kaubelnud. “Möödunud aastal oli Saaremaa kaubal hea minek Peipsi rannikul Kasepääl peetud Kalevipoja kala- ja veefestivali laadal. Tänavu otsustasin aga tulla Kääpa külasse kaubandus- ja meelelahutusüritusele, millel samuti Kalevipoja laat nimeks,” ütles Suuster.

Laat on endale Kalevipoja nime saanud põhjusel, et Kääpal on Kalevipoja muuseum, mida ümbritseb rahvuseepose tegelastest puukujudega park. Saab istuda erilisel suurel Kalevipoja toolil ja Kääpa jões näha saatuslikku mõõka, mis Kalevipojal jalad alt lõikas.
“Jõgevamaal, eriti Vooremaal ja Peipsi ääres on igati sõbralikud inimesed ja hea aura, mis lisab meeldivat võlu ka siinsetele laatadele,” rääkis saarlasest kaupmees.

Suuster müüs laadal osaühingu Saare Leib tooteid, millest kõige rohkem osteti juba tuntud-teatud Borodino leiba. Kõige maiamatele meeldis saaremaine halvaa ja šerbett. Janu kustutuseks ja mõnusama laadatunde loomiseks sai Aivar Suusterilt osta Pihtla õlleköögis pruulitud õlut.
Mõnedki laadalised tundsid huvi, kuidas õlu tehtud on. Saarlasest kaupmees vastas, et seda teavad vaid õllemeistrid, kellelt aga retsepti avalikustamist võimatu loota.

Enda sõnul kavatseb Aivar Suuster eeloleval suvel peaaegu igal nädalavahetusel mõnele laadale sõita.
“Majandussurutis mind ettevõtluses koomale tõmbama ei sunni, sest huvi kodumaiste toidukaupade vastu on endiselt suur,” märkis Aivar Suuster.

Jaan Lukas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 88 korda, sh täna 1)