Teenetemärk teehooldajate dünastia kolmandale põlvele

Teenetemärk teehooldajate dünastia kolmandale põlvele

TUNNUSTUS INSENERILE: Linnapea Urve Tiidus pani kauaaegsele Saarte teedevalitsuse juhatajale Aleksander Kollole kaela linna suurima tunnustuse – teenetemärgi.

Eilsel Kuressaare linna sünnipäeval anti tänavune Kuressaare linna teenetemärk kauaaegsele Saarte teedevalitsuse juhatajale Aleksander Kollole.

Kuressaare linnavolikogu esimees Toomas Takkis rõhutas eile raekojas toimunud tunnustamistseremoonial, et linna teenetemärgi andmine järjekordsele tublile linnakodanikule on kindlasti Kuressaare sünnipäevanädala kulminatsioon. See, et tänavu tunnustati inseneriharidusega inimest, näitab nii Takkise kui ka volikogu vanima liikme, ajaloolase Bruno Pao hinnangul seda, et ühiskonnale nii vajalikke insenere on üha enam väärtustama hakatud.

Aleksander Kollo, kes esindab muuseas teehooldajate dünastiat – juba tema vanaisa oli mees, kes hoidis korras Väikese väina tammi –, nentis, et eks tema esivanemad pidid ju valima selle tööpaiga, mis kodule lähemal. “Meie kodutalu Tiri Muhus Nautse külas oli väike ning kõiki suid ära ei toitnud,” rääkis Kollo, kes nüüd, ise 40 aastat Saaremaa teedega tegelenud, kahetseb vaid seda, et oma peres võinuks lapsi rohkem olla, sest teehooldajate dünastiale järelkasvu praeguse seisuga paraku tulemas ei ole.

“Meil on naisega vaid üks tütar, Karina. Tema lõpetas küll tehnikaülikooli, kuid geodeesia erialal,” märkis vastne teenetemärgi saaja, lisades, et ehkki tütar on oma elupaigaks valinud Tallinna ning teeb praegu Helsingi ülikooli juures doktoritööd, käib ta isa võimalikult tihti vaatamas.

Kui Kuressaare linnajuhid pidasid Kollo suurimaks saavutuseks ringteed ning tervist arendavat jalgratta- ja rulluisuteed, siis Kollo ise leidis, et tema suurim elutöö on siiski see, et 40 aasta jooksul, mil tema teedevalitsust juhtis, renoveeriti 80 protsenti kõikidest Saaremaa teedest. “Põhiline, mis tehti teede renoveerimise alal, oli 90-ndate aastateni. Edasi oli kümme aastat ainult teede korrashoidu, asfaldiaukude lappimist. Viimased viis aastat on tegevus Saaremaa teedel elavnenud,” rääkis ta, lisades, et kindlasti ei ole suur tunnustus tulnud talle mitte ainult tänu tema tööle, vaid see on tunnustus kogu Saaremaa teedevalitsusele.

Ehkki Aleksander Kollo on tänaseks päevaks jõudnud pensioniikka, ei ole ta päris koduseks jäänud. Humoorikalt ütles ta, et sel ajal, kui teised tegid pensionisambaid, öeldi talle, et vanus selline, et polevat enam mõtet teha. Nüüd on ta ulatanud abikäe teedeehituses järelevalve tegemisele ning kavatseb uut ametit pidada just nii kaua, kui tervist ja tahtmist jätkub.

Kuressaare linna teenetemärke antakse välja alates 1999. aastast. Teenetemärgiga tunnustab linnavolikogu auväärseid ja lugupeetud linnakodanikke. Märk antakse üle Kuressaare linna sünnipäeval. Eilse üleandmisürituse mängisid pidulikuks Kuressaare muusikakooli väikesed viiuldajad Laine Sepa juhatusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)