Linnavalitsus piirab tänavakohvikute lahtiolekuaega (5)

Kuressaare linnavalitsus otsustas linna avaliku korra eeskirja ja politsei ettepanekut arvestades piirata suvekohvikute lahtiolekuaega öösiti kella kaheni.

Abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et suvekohvikud tohivad olla avatud kell 9–02, seejärel lasub kohvikupidajal kohustus kohviku terrassiosa toolid kokku koguda ja tagada, et terrassil ei jätkuks kohvikust (kaasa) ostetud alkoholi tarbimine ja lärmamine.

“Rõhutan, see on kohvikupidaja kohustus ning kui ta sellega toime ei tule ehk politsei tuvastab rikkumisfakti, siis lõpetatakse suveterrassi paigaldusluba kohe!” kinnitas Kalle Koov.

Koovi sõnul juhtis Kuressaare politseijaoskond oma kirjas tähelepanu just Vaekoja pubi nõrgale järelevalvele oma terrassi kasutamise osas eelmisel suvel.

“Kui nende pubist või mis veel hullem, teistest suletavatest joogikohtadest kogunesid külastajad Vaekoja esisele terrassile ja jätkasid seal lärmamist ja joomist,” selgitas Kalle Koov.

Kuressaares on praegu ööpäevaringne kauplemisluba antud Vaekoja pubile ning ööklubidele Privilege ja Diva. Kodulinna lokaal on reede- ja laupäevaöösiti avatud hommikul kella 6-ni.

Koov märkis, et kui kauplemisluba omavad ettevõtjad ei suuda kauplemiskohtades ja nendega piirneval terrassiosal tagada nõuetekohast avalikku korda ja linnale laekub jätkuvalt kaebusi, on linnavalitsus sunnitud registreeringuid ühepoolselt muutma ja asutuste lahtiolekuaega vähendama.

“Linnal on jätkuvalt hea koostöö Kuressaare politseijaoskonna ning meie turvafirmadega. Kutsun selles heas koostöös tegutsema ka meie ettevõtjaid!” sõnas Kalle Koov.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)