Saarlased ei torma 1. mail mõtlema (9)

Eilse pärastlõunase seisuga oli internetilehel www.minueesti.ee ennast Saare maakonnas mõttetalgutele registreerinud 133 inimest, kohti on aga maakonna mõttekodades 1737. Viis mõttekoda oli aga sootuks mõtlejateta.

Mõttetalgud tulevad igal juhul, ka siis, kui kokku tuleb vaid viis inimest, kinnitasid eile Oma Saarele kojavanemad.
Minu Eesti! mõttetalgute Saaremaa koordinaatori Heidi Hanso sõnul ei erine Saare maakonnas registreerunute arv suuresti Eesti üldisest.

“See, mis internetis kirjas, on üks osa kogu tõest,” nentis Hanso, lisades, et ennast kirja panna saab nii kojavanema juures kui ka kohalikus külaraamatukogus.
“Päris paljud inimesed on ka öelnud, et tulevad lihtsalt 1. mail kohale,” sõnas ta.

Ametikool on aktiivne

Üks registreerimise mõttes populaarsemaid mõttekodasid on praeguse seisuga Kuressaare ametikoolis. Sealne kojavanem Õile Aavik tunnistas, et on ka ise püüdnud aktiivselt tegutseda, inimestega rääkida ja reklaami teha. 

“Ma loodan väga, et tuleb töine päev ning lisaks mõtetele leitakse ka probleemidele lahendusi,” rääkis Aavik, tuues üheks näiteks talle helistanud mehe, kel pidi olema lisaks murekohtadele haridusvallas ka neile lahendusi pakkuda.

“Haridusteemad ikka huvitavad inimesi,” märkis Aavik, samuti noorte vaba aja küsimused ning spordi- ja terviseteemad. “Tähtis on, et oleme ise positiivsed, siis on asjal ka tulemust,” arvas hakkaja naine.

Kuressaare ametikoolis oli eilseks end interneti teel kirja pannud 23 mõtlejat, vabu kohti oli selles mõttekojas 37. Tragimad registreerijad on olnud ka Maali talu, Muhu ja Orissaare inimesed, kus mõtlejaid on vastavalt 9; 26 ja 12 ning vabu kohti 6; 74; 88, samuti on Kuressaares end Tulevikumuusika-nimelisse mõttekotta kirja pannud 25 kodanikku (veel on võimalus sinna registreeruda kümnel inimesel).

Sootuks mõtlejateta oli eile aga viis mõttekoda – Ruhnus, Torgus, Leisis, Köinastul ja Loode talus polnud end kirja pannud ükski inimene.
Üks kodanik soovib Eestit paremaks mõelda Lümandas ja üks ka Laimjalas. Pihtlas on endast märku andnud kaks ärksat inimest ning Pöidel ja Valjalas kolm. Kokku on mõttekodasid Saare maakonnas 19.

Vaba päev endale

Pöide vallavanema Jüri Linde arvates võib inimeste passiivsus nimetatud kampaania suhtes olla tingitud just ajastusest – kui on ikka kolm vaba päeva järjest, kus maainimesel võimalik põllu- ja aiatöid teha, siis valib ta ikka viimased.

Ka Torgu mõttekoja vanem Mari Kübarsepp leidis, et kindlasti oleks inimeste aktiivsus suurem, kui tegemist poleks kevadtööde ajaga. Seda aga, et Torgu koolimajas 1. mail üldse midagi ei toimuks, Kübarsepp ei usu. 

“10–15 inimest on mulle ikka kindlalt öelnud, et nad tulevad,” kinnitas ta. Internetipõhise registreerimise kohta arvas Kübarsepp, et see on natuke keeruline.

Torgu vilets internet

Lisaks on Torgu vallas jätkuvalt nii vilets internetiühendus, et isegi talgupäeval ei ole võimalik koolimajas internetisuhtlust sisse seada – kogu talgumõtteid sisaldav info tuleb hiljem paberil Tallinna saata.
Positiivse näitena tõi Kübarsepp aga vallavanema Maile Aale lubaduse talgutel osaleda. Teisi kohalikke võimuesindajaid talguliste nimekirjades eriti ei kohta.


Hea eestimaalane

Võta kaasa piknikukorv, paar head mõtet ja tule 1. mail koos sõpradega mõttetalgutele!

Mõnusasti koos mõeldes leiame ideid, kuidas teha elu paremaks nii oma lähikonnas kui kogu Eestimaal. Koos mõtleme välja ka, kuidas neid ideid teostada.

Teeme koos Eesti paremaks!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)