Mõttetalgud – kellele ja milleks? (2)

Mõttetalgud – kellele ja milleks?

 

Eelmisel aastal läks Minu Eesti! talgupäev hästi – metsaalused said prügist priiks ning toredatest tulemustest raporteeriti veel pikka aega. Tänavune talgukampaania aga nii jõuliselt rahvast kodudest välja ei meelita.

Kes teab, ehk on siin tegemist eestlaste orjameelsusega, mis väljendub kinnistunud teadmises, et meist nagunii midagi ei olene? Või on põhjuseks talgupäeva läbirääkimata tulem – no tuleme kokku ja mõtleme – aga edasi? Mis sest muutub? Prügikoristamine oli nagu konkreetne asi, praegu aga inimestele nii ei tundu.

Kolmas võimalus on ka – nii lihtlabane, kui see esmapilgul tundubki – esimene ilus kevadnädal suunab kõik rohenäpud mulda uuristama, tõsiste põllu- ja talumeeste kevadtöödest pole vist mõtet siinkohal juttu tehagi.

Nagu ütles üks maanaine – tuleks kokku küll ja arutaks parasjagu palavate teemade üle, aga kus sa saad – potipõllundus ootab, kevadkoristused pooleli… Kellel see praegu aega toas istuda ja heietada! Oleks talvel, kui niigi pikad ja pimedad õhtud, küll siis oleks rahva kokku saanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)