Lugeja kiri: Miks te Sõnumeid peksate? (8)

Loen ikka ja jälle Oma Saarest teemal “Kuressaare Sõnumid”. Alatihti on linnalehest kirjutatu negatiivse tooniga ning sellest kumab läbi soov seda lehte halvustada. Lugedes sinna juurde internetikommentaare, jääb selline mulje, et see leht kellelegi ei meeldi.

Mina pean tunnistama, et mulle Kuressaare Sõnumid meeldivad. Mitte et ma nüüd arvaks, et see on maakonna parim leht, kuid siiski on ta minu arust vajalik. Eriti nendele inimestele, kes tõepoolest oma infot mujalt kätte ei saa, sest raha lehe tellimiseks ei ole tänapäeval just väike summa.

Mida ma sealt loen? Kuulutusi esmajoones. Ma olen mõelnud, et ka Kuressaare Sõnumites võiks olla võimalik avaldada surmakuulutusi. Paratamatult avaldatakse ja loetakse neid ja kui nende eest ka natuke raha küsida, siis saaks ju ka lehe kulusid natuke tasandada.
Arvan, et võimalus saada linnas toimuvate ürituste kohta info ühest lehest, on väga hea mõte. Teistes lehtedes peab neid otsima valdade kuulutuste vahelt.

Loen meeleldi ka linnapea ülevaateid linnaelust. Need on väga ilusad lood, kus vaatamata sellele, et elu-olu pole just kiita, suudab proua linnapea jääda ikka optimistlikuks.
Väga hea on lugeda, kuidas linnaametnikud seletavad lihtsalt ja loogiliselt ära linnaelus toimuva ning lahkavad probleeme. Arusaadav, et kaks teist maakonnalehte on orienteeritud kasumiteenimisele ning seetõttu poogitakse lugudele ikka intriig külge.

Ma pean tunnistama, et midagi on lehe juures ka negatiivset. Just see, et ta ei ilmu omaette lehena, vaid on teise lehe küljes. Siiski on arusaadav, et rahaga ei ole meil priisata kellelgi ning peame õnnelikud olema, et me suudame üldse oma linnakodanikele lehte teha.

Mida ma tahan öelda? Ma arvan, et ei maksa väga halvasti kirjutada Kuressaare Sõnumitest, sest seda on ka paljudele vaja. Ma loodan väga, et leht oma ilmumist ei lõpeta ja rõõmustab mind ikka neljapäeviti.

H. K.
Nimi toimetusele
teada

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)