Linna kergliiklustee ohtlikele ristmikele pannakse tõkked (11)

Linna kergliiklustee ohtlikele ristmikele pannakse tõkked

TEKITAB SEGADUST: Paljud kergliiklustee kasutajad arvavad, et neil on ristmikule sõites eesõigus. Tegelikult on eelis autodel.

Kuressaares Marientali teega paralleelselt kulgeva kergliiklustee ristmikele, kus viimasel ajal on sagenenud autodele ette tuiskavate ratturite ja rulluisutajate tekitatud ohtlikud olukorrad, pannakse ametnike sõnul tõkked ette.

Kümmekonna päeva eest saatis linnakodanik Sander linnavalitsusele teate, et kõnealuse kergliiklustee ristmikud Kaevu ja Uus-Roomassaare tänavaga on ohtlikud ning temale on jalgratturid juba kolm korda ootamatult teele ette sõitnud.

Nimetatud ristmikel on ratturite ja jalakäijate teel liiklusmärgid, mis viitavad kergliiklustee lõppemisele, sõidutee ületamiseks ülekäiguradasid märgitud ei ole ning Kaevu tänava ristmikul on vaid ühel pool tõke ees.

Aktiivse kodanikuna korraldas Sander kergliiklusteed kasutavate inimeste seas väikese küsitluse, millest selgus, et iga teine laps arvas, et temal on ristmikule sõites eesõigus, mitte autodel. Sander soovitas ristmikel kergliiklejatele tõkked ette panna, et tähelepanematusest teele ei tormataks. 

Lääne teedekeskuse Saaremaa esinduse juhtivspetsialist Toomas Magus ütles, et tõkked olid kõnealustele ristmikele mõeldud küll panna, mida mõnel juhul ka tehti, kuid ülejäänud jäid sügisel panemata, et talvel oleks parem teid lahti lükata. Tema sõnul lepiti siis linnaga kokku, et ülejäänud tõkked paneb Kuressaare linn.

“Lääne teedekeskusel rohkem tõkkeid hetkel varuks ei ole,” ütles Magus. Praegu on Tuule tänava juures kergliiklusteel mitu tõket, mis Magusa sõnul võiks lihtsalt tõsta Uus-Roomassaare ristmikule.
Kuressaare linnainsener Madis Pihel lausus, et projekteerimise käigus sooviti kõiki kergliiklustee ristmikke ühesugustena käsitleda – et ka Kaevu ja Uus-Roomassaare ristmikul oleks märgitud ülekäigurajad nagu Marientalist Auriga poole minnes.

Sellisel juhul peaks jalgrattur teed ületades ratta seljast maha tulema ning ka autojuhtidel oleks võimalikke teeületajaid kergem tähele panna. Need ristmikud jäävad aga linna piiridest välja ning nii käsitleti neid maantee ja tugitee ristumiskohtadena.

Pihel ütles, et tõkete teema on linnavalitsuses arutusel olnud. Linnainsener kinnitas, et sel nädalal tõstavad Linnamajanduse töötajad Tuule tänava otsast tõkked ümber kõnealustesse ohtlikesse kohtadesse.

Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik tõdes, et hoolduse koha pealt saavad tõkked tülikad olema, kuid kui selline otsus on tehtud, siis tõstavad nad tõkked kiiresti, kuhu vaja. Millal see võiks juhtuda, Raik eile ei teadnud, sest tema sõnul sellist otsust Linnamajandusele veel edastatud pole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)