Teisipäeval päästetud kass jõudis laupäeval koju

Teisipäeval päästetud kass jõudis laupäeval koju

 

Läinud nädala teisipäeval Pihtla vana sigala juures betoonploki seest päästetud kass jõudis laupäeval koju. “Eks ta niikaua oma haavu lakkus,” arvas pereema Riina, kelle sõnul olid kõik Kalda talus rõõmsad, kui Must (nii on kiisu nimi) laupäeva hommikul aknast sisse laskmist nõudis.

Kui siiani oli tänavu kevadel kaheaastaseks saav Must selline isepäine mööda küla kõndija olnud (“endisel” emasel kassil on ikka kevaderahutus hinges), siis nüüd, pärast õnnetust tuleb ta korralikult igal õhtul koju, vähe sellest, keeldub isegi hommikul toast välja minemast – tahab hästi palju magada ja süüa.

“Meil on selles suhtes range kord,” konstateeris Riina. “Mõlemad pere kassid, nii Must kui ka Valge, käivad oma loomulikke vajadusi rahuldamas õues, ehkki neil on ka liivakast toanurgas igaks juhuks olemas.”
Kui Must koju jõudis, olid päästeoperatsiooni käigus kannatada saanud käpad juba ilusasti paranenud. “Näha on küll, et ta natuke viga sai,” rääkis pereema, kelle sõnul näeb kass vaatamata üleelamistele väga hea välja – karv läigib kenasti. “Kasimata looma muljet ta küll ei jäta,” arvas Riina.

Kalda talu pere tundis oma kiisu kolmapäevase Oma Saare piltidelt ära. “Just silmade järgi, seal, kus ta päästja süles on, vihase näoga,” ütles Riina, lisades, et nad on poistele, kes Musta leidsid ja teda hätta ei jätnud, väga tänulikud.

Läinud teisipäeva hommikul sai päästeamet teate, et Pihtlas on kass ühe virnas seisva betoonploki auku kinni jäänud. Kassi leidsid kohalikud noormehed Sander ja Taavi, kes tegid vana sigala lähedal koristustöid.
Poisid otsustasid päästeteenistusest nõu küsida ning parajasti Pihtlas veehoidlaid kontrollinud päästjad jõudsid õnnetule kassile appi viie minutiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)