Küpsuskirjand: Saare noored kirjutasid endast

Laupäeval kirjutasid abituriendid üle Eesti lõpukirjandit. Saaremaa viie gümnaasiumi õpilaste jaoks osutus kõige populaarsemaks teemaks “Pikk tee endani”, mille valis 118 noort.

Teine populaarne teema kümnest etteantust oli “Mille poole püüdlevad tänapäeva noored?”. Sellel teemal kirjutas maakonnas 67 noort inimest ning Leisi keskkooli abituriendid eelistasid just seda teemat kõige rohkem.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapeli sõnul kirjutasid SÜG-i õpilased kõikidel teemadel, kuid populaarsemaiks osutusid eelpool nimetatud kaks.

Täpselt samad teemad olid popimad ka Orissaare ja Kuressaare gümnaasiumis. Leisi keskkooli küpsuskirjandi kirjutajad eelistasid aga kõige rohkem kirjutada noorte püüdlustest. Ka kirjutasid Leisi ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi noored teemal “Loodus ei andesta vigu”.

Kõige vähem valisid noored kirjutamiseks teema “Nüüdisaja kirjandus – looming või äri?” Kolmes koolis ei valinud seda teemat ükski kirjutaja. Samuti ei tahetud eriti kirjutada kunstist ja ajakirjandusest.


Kirjanditeemad

1. Uue sajandi väljakutsed
2. Valgus ja varjud inimhinges
3. “Inimese elu on lõpetamata jääv kool.” (Gottfried Keller)
4. Nüüdisaja kirjandus – looming või äri?
5. Loodus ei andesta vigu
6. Ajakirjandus – vabadus ja vastutus
7. Mille poole püüdlevad tänapäeva noored?
8. Kunst meenutab meile igavesi väärtusi
9. “Sündmused muudavad inimest.” (Alexandre Dumas)
10. Pikk tee endani

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)