Orissaare kultuuritegijad juubeldasid

Orissaare kultuuritegijad juubeldasid

TORDILE, TORDILE! “Kas oleme valmis?” küsib Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste rõõmsalt allkorruse raamatukogu juhatajalt Eha Trummilt.

“Ei ole meiega kõik koos need, kes on jätnud oma jälje siia kultuurimaja ajalukku,” kutsus õhtujuht Ellen Teemus kõiki saalisolijaid mälestama minutilise leinaseisakuga manala teele lahkunud inimesi. Kultuurimaja juhataja Anu Viljaste süütas küünla.

Nii algas Orissaare kultuurikantsis maja pidulik juubelisünnipäeva tähistamine. Kauaaegne ringijuhendaja Maie Opkaup tutvustas põhjalikult kultuurimaja ajalugu, näidates pilte suurel ekraanil maja valmimisprojektist ning rääkides tegutsevatest ringidest ja meeldejäävatest hetkedest.

“Kultuurimaja avamispeol esinesid segakoor, naisansambel, laulu-solistid, segarahvatantsurühm, rahvapillimehed ja estraadiorkester,” meenutas ta, tähendades, et Orissaare isetegevus on olnud kogu aeg väga elujõuline. “Enamuse möödunud poolest sajandist on majas käinud vilgas isetegevus. Kultuurimaja on paik, kus on nagu eluring aset leidnud.

On toimunud abielude registreerimine, lastele nimepanek, noorte suvepäevad, tähistatud palju juubeleid, pensionäride pidusid, üles on seatud mitmed näitused jpm. Siit majast on saadetud viimsele teele, on peetud hardushetki. See on nii rõõmu kui kurbuse maja, kuid rohkem ikka rõõmude,” rääkis Opkaup. Kultuurimaja tolleaegsetest avapidustustest olid Maie ja Veiko Opkaup üles seadnud ka fotonäituse.

Maja ehitust juhtinud Lembit Palts, kes tähistas päev enne juubelipidustusi oma 87. sünnipäeva, meenutas üksikasjalikult maja valmimise protsessi. Lisaks ehitajatele töötas ehitusel palju Orissaare aleviku asutuste töötajaid. Orissaare vallavanem Raimu Aardam rõõmustas, et kohale on tulnud mees, kes oli selle maja ehitamise juures.

“See on tunnustus kindlasti igale ehitajale, kui ta on valmis ehitanud hoone, mis on mõeldud tegutsemiseks ja mille aknas põlevad ikka tuled. Orissaare kultuurimajaga on see nii läinud ja suur tänu kõigile neile inimestele, kes on siin 50 aasta jooksul tegutsenud.”

Sisukas ja meeldejääv kultuuriprogramm

Külalised said terve õhtu jooksul nautida maja taidlejate väga mitmekesist kultuuriprogrammi. Esinesid väikesed tantsulapsed ja folkloorirühm Viirelind, laulsid pisikesed lasteaialapsed. Tantsu kepsutasid line-tantsijad, tantsurühmad Ehaviir ja Koidukiir, segakoor Horele tõi saali kaunikõlalise koorimuusika. Sai näha humoorikat lühietendust “Jonn” ning estraaditrupi Tige Tikker esituses uut ja mahlakat kava “Viimsest reliikviast”.

Muusikalist poolt sisustasid kaasakiskuva esitusega noorte Maasi poiste ansambel koosseisus: Risto Ränk, Gert Ränk ja Renat Ränk. Tantsumuusikat pakkusid lisaks Mihkel Mereäär ja Vaike Veliste eestvedamisel lauluansambel A-duur. Õhtu suurimaks üllatuseks oli aga Maasi veteranansambel, mis oli kokku tulnud pärast paljusid aastaid (koosseisus Galina Ränk, Aivo Ränk, Aivar Ränk, Renat Ränk ja Mati Viljaste). Eksootikat tõid õhtusse kõhutantsijad oma särtsaka esinemisega ning tantsupauside ajal laulsid Risto ja Renat Ränk.

Õnnitlused juubilarile andsid üle Valve Heiberg ja Krista Lember Saare maavalitsusest, naabrid Tornimäe rahvamajast: Ingla Leis ja Aili Juhkam, Laimjala rahvamaja juhataja Mae Nõu, kolleegid Valjalast, valla kohalikud allasutused (lasteaed, kool, spordihoone, muusikakool, raamatukogu) ja Orissaares tegutsevad firmad jpt. Tänukaartidega pärjati kõiki endisi kultuurimaja juhatajaid ja tegutsevaid ringijuhte, töötajaid läbi ajaloo ning neid inimesi, kes nende aastate jooksul on kultuurimaja jaoks alati olemas olnud.

Valla tänukirja said Lembit Palts, Maie Opkaup, Ülo Taniberg, Maimu Sepp ja Elna Ots, kes on majas olnud läbi 50 aasta. Huvilistel avanes võimalus tutvuda Orissaare kultuurimaja 50. aasta juubelitrükisega, mille on koostanud Anu Viljaste. Nagu ühele sünnipäevale kohane, söödi torti ja joodi šampust. Kokkutulnuid oli ligi paarsada.


Kultuurimajas on töötanud juhatajatena läbi ajaloo: Jüri Rauk, Bruno Soom, Veljo Kärner, Linda Agapuu, Ingla Leis, Mare Noot, Valdo Rüütelmaa, Karmen Arnus, Ellen Teemus, Janne Hints, Krista Riik, Anu Viljaste.
Metoodikud: Luule Kivi ja Enda Juht.
Maja perenaised: Laine Siiner ja Katrin Kand.
Helitehnik ja noorte ansamblipoiste juhendaja Igor Raadel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 159 korda, sh täna 1)