Kuressaare linn sai puhtamaks (9)

Kuressaare linn sai puhtamaks

ÜHINE EESMÄRK: Et meid ümbritsev keskkond saaks puhtaks. Hea seltskond ning rõõmus meel annavad kindlasti juurde tegutsemislusti heakorratöödel.

Laupäeval koristati Kuressaare viiest piirkonnast ära mitu tonni sodi, mis oli talvega kogunenud.

Igal kevadel talgutel osaleva Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul on talgud toredad ja linn saab puhtamaks.
Tiiduse sõnul loobivad inimesed kõige rohkem maha alkoholitaarat, millest enim võib leida lapikuid viinapudeleid.

“Sel kevadel lisandusid minu nimekirja ühe tuntud õllefirma plastiktopsid staadioni taga võsas ja viinapudelid koos tühjaks pigistatud hapukoorekottidega,” märkis Tiidus “Ja oh, mis jubedus, koera junnid, mis korjatakse küll ilusti plastikaatkotti, kuid seesama kott visatakse sinnasamasse rohule maha!”

“See, kuidas me prügiga käitume, on üks kultuuri osa,” ütles linnapea, tuues näite Jaapanist, kus asjatult ei pandud üles prügikaste, mis olid laste käeulatuses ja ütlesid igale prügiviskajale “arigato” (aitäh). Linnapea sõnul kujunevad harjumused lapsepõlves ja täiskasvanut muuta on juba väga keeruline.

Samas on meer kindel, et need, kelle järelt talgulised igal kevadel koristama peavad, on vähemuses.
“Kui ka need inimesed võtavad kursi, et ei tassi hoolsalt kokku pandud ajalehepakke staadioni taha roostikku ega jäta sodi sinna, kuhu see käest kukub, siis on järgmisel kevadel talgud isegi lustlikumad,” loodab Tiidus.

Keskerakondlased koristasid äärelinnas

Samal päeval koristasid 50 aktiivset inimest Keskerakonna Saaremaa piirkonna initsiatiivil Upa kergliiklustee, Kudjape ümbruskonna ja Marientali–Pihtla tee ristis teepervedel olevat sodi.

“Uskumatu, mida kõike võib metsa alt leida. Kasutatud mähkmeid, mida oli suisa suure prügikotiga metsaalustesesse poetatud, ehitusträni ja kasutatud pakendeid ning muud sodi,” imestas üks koristustöödel osaleja.
Lisaks sodi korjamisele puhastati ka kergliiklustee äärset võsa. Ühises koristamises leiti, et puudus on vast prügikastidest, mida võiks või isegi peaks olema rohkem.

Keskerakonna koristusaktsiooni peakorraldaja Kalle Laanet lootis, et ehk see paneks inimesi rohkem tähelepanu pöörama sellele, kuhu nad oma prügi panevad. “Prügi maha viskamise asemel tuleks see panna prügikasti,” toonitas ta.

Päeva tõi aga rõõmu ühe osaleja õnnelik leid 500-kroonise näol. “Tasus tulla,” muigas leitud rahatähe omanik. Tegus päev lõppes kokaproua Sille Lepp-Maasi valmistatud maitsva supi söömisega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)