Külateatrite festival tõotab tulla täis mängu- ja vaatamislusti

Tuleval reedel, 1. mail alguse saav ja kolm päeva kestev IX Külateatrite festival Salme kultuurimajas tõotab tulla elamusterohke, lubab Salme valla kultuurijuht Maire Sillavee.

“Põhimõtteliselt oleme festivaliks valmis. Organisatsioonilise poole pealt on seni kõik sujunud, tänu asjalikule korraldustoimkonnale. Õla panevad alla pea kõik Saaremaal tegutsevad harrastus-trupid,” rääkis Sillavee, tähendades, et see on siiski esimest korda, kui Saaremaal saab kokku nii palju harrastusteatreid. Festivali raames antakse 23 etendust.

“On neid truppe, kes on osalenud kõigil festivalidel, kuid on ka päris uusi tegijaid,” ütles Sillavee ja lisas, et festivalist on osa saama tulemas ka neid, kes küll ei mahtunud seekord ise esinema ja tulevad nüüd teiste esinemist vaatama. “Kuusalust tuleb näiteks terve näitetrupp,” tõi ta näite.

“Žürii on mehine, ja loodan, et ka otsused tulevad mehised,” muigas peakorraldaja. Tarkade meeste nõukogu, kuhu kuuluvad Jaak Allik, Toomas Lõhmuste, Sven Heiberg, Ain Saviauk ja Tõnis Kipper, saab kohe pärast etendust võimaluse öelda trupile välja kogu tõe lavastusest. Festivali võitja kuulutatakse välja pühapäeva õhtul.

Kohal on ka külateatrite festivali algataja, Tabivere vallavanem Aare Aunap ning välja antakse Tabivere valla Mari Möldre nimeline eripreemia, mille möödunud aastal pälvis Salme vallajuht Kalmer Poopuu. Oma lemmiku valib välja ka Salme vallateater.

Festivalile on võimalik osta nii ühe etenduse pilet (25 kr), päevapilet (75 kr) kui ka esimesel päeval kogu festivali pääse (125 kr). Müügil on ka voldik, mille saab 25 krooni eest. “ Publik on igati teretulnud. Tagasi ei saadeta küll mitte kedagi,” ärgitas Salme kultuurijuht kõiki teatrihuvilisi etendusi vaatama tulema.

Kohapeal on avatud ka baar ning kahel õhtul saab pärast etendusi tantsu lüüa pillimeeste Mihkel Mereääre ja Radža muusika saatel. Festivali juhivad Merle Lepik ja Meelis Juhandi Salme vallateatrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)