Merekultuuripärandi huvilised kohtuvad Nasval

Merekultuuripärandi huvilised kohtuvad Nasval

RUNBJARNIGA TÄNA MERELE: Rannarootsi muuseumi direktor Alar Schönberg on üks neist, kes roolib vanalaevahuvilised ühise eesmärgi nimel tegutsema.
Aare Laine

Nasva jahtklubis saavad täna kokku merekultuuripärandi huvilised mitmest riigist, ka Hiiumaalt, Läänemaalt ja Saare maakonnast, arutamaks projekti “Väinameri 2009” valgusel merekultuuripärandi hoidmist ning selleks kavandatavate projektide elluviimist.

Kodanikuühiskonna sihtkapitali toetusel toimuval arutelul teavitavad Liina Härm Hiiumaalt, Alar Schönberg Läänemaalt ja Tõnu Veldre Saaremaalt kokkutulnuid maakondades tehtust.

Käsitletakse Hiiu halulaeva projekti (Ain Tähiste), Haapsalu traditsiooniliste puulaevade keskuse tegevust (Alar Schönberg), mootorpurjeka Alar restaureerimist ja Sõru merekeskuse toimetamisi. Janis Dambitis annab edasi lätlaste kogemusi ja Priit Jagomägi Tartust pajatab sealsest Lodjakojast. Ahvenamaa ja Põhjamaade samalaadsetest ettevõtmistest räägib esindaja Mariehamni Sjökvarteretist.

Ajalooliste ülevaadetega astuvad huviliste ette Bruno Pao, Ain Tähiste ja Jorma Friberg.

Kui ilmastikuolud lubavad, siis võib õhtul pärast kella viite merel sõitmas näha täispurjeis jahtat Runbjarn (Ruhnu Karu).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)