Kinnimaja trepil käib magamas joodik

Kui riiklikusse meediasse imbus uudis piirivalve koosseisutäiendusest, kes saabus hülgepoeg Holgeri näol, helistas Naela toimetusse Kohalik Mees, kes teatas, et juba pikemat aega on kohaliku kinnimaja trepil nähtud magamas joodikut. Politsei ei lase meest kinnimajja väidetavalt sellepärast, et kodanikul puudub piisavalt suur joove.

Naela etanoolitoimetus võttis ühendust kohaliku kardavoi Aale Arrikuga, kelle kinnitusel on joodik kui selline tõepoolest olemas. “Ta käib juba eelmisest teisipäevast saadik. Tuleb kell 18.00 ja lahkub esimeste päikesekiirtega,” rääkis Arrik. Joodik ei tee kardavoi sõnul midagi halba, lihtsalt tuleb ja keerab ennast kinnimaja trepil magama. Kuna joodiku peale on öösiti maanduma hakanud hakid, jäeti paar päeva tagasi trepile joodiku jaoks paar linnupeletit, mis mehe küljes nüüd helgivad. “Puhtus ennekõike,” märkis Arrik, viidates sellele, et muidu pasandavad hakid trepi lihtlabasel kombel täis.

Naela toimetusse telegrammi saatnud Kohalik Mees imestas, miks joodikut kinnimajja ei lasta. Aale Arriku selgitusel on kinnimajas omad reeglid. “Meie kainestuskamber võtab vastu ainult üle 2-promillise joobega kodanikke,” ütles Arrik, lisades, et ainus võimalus kinnimajja pääseda on tarbida rohkem alkoholi. “Kinnimaja uksel on automaagiline alkomeeter, millesse tuleb enne majja sisenemist puhuda ning alla 2-promillise joobe korral uks lihtsalt ei avane,” selgitas Arrik. Sestap ei ole joodikul seni ka avanenud võimalust kinnimajja pääseda.

“Oleme proovinud teda küll joota, kuid see mees on alkoholist nii läbi imbunud, et tema peale ei hakka isegi Saša. Kolmekordsest rääkimata,” oli Arrik nõutu. Ta märkis, et katsed joodiku joovet suurendada on koguni lõpetanud mõne mehe politseinikukarjääri. Nimelt on mõned korravalvurid suurest igavusest, oodates, millal joodik vajaliku joobe saavutab, hakanud ise töö ajal vaikselt märjukest mekkima. “Järele anda ei tohi!” kinnitas Arrik.

Nael pöördus viimases hädas kuulsa pruulimeistri, tiku-treiali ja sudokuspetsialisti professor Kosmose poole, kellel nagu alati oli seletus varnast võtta. “Käes on kevad ja joodikute aktiviseerumise aeg,” märkis Kosmos. Sellele, miks joodik käitub nii, nagu ta käitub, leidis Kosmos samuti põhjenduse. “Ta ei saa enam aru, mida ta teeb. Aastatepikkune alkoholitarbimine viib paratamatult sellise seisuni, et liigutakse n-ö autopiloodil. Kinnimaja trepp on talle kuhugi ajukääru salvestunud ja seepärast ta seal peatubki,” selgitas Kosmos, lisades, et mida aeg edasi, seda varem hakkab joodik kinnimaja trepilt lahkuma. “Joodikud ei salli päikest ja kui päike tõuseb hommikuti varem, siis lähevad nemad ka varem minema,” rääkis professor, lisades, et ehe näide on tal olemas mõne aasta tagusest ajast, kui üks kohalik poliitik armastas napsu võtta ja veetis päevi ikka poe kõrval põõsa all magades.

Kinnimajja joodikut Kosmose arvates mõtet toppida ei ole. “Piisavat joovet tema veres ei ole enam võimalik saavutada, sellised mehed on viinatagi purjus, isegi kui veres on alkoholi imevähe,” ütles ta.

Kosmos märkis, et alkoholismi vastu tuleb võidelda, kuid sellised joodikud, kes end kinnimaja trepil armsalt kerra tõmmates magavad, löövad inimestel nummimeetri lakke ja tekitavad päeva alustuseks hea tunde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)