Saarepuhkus valmistub nii suveks kui aastaringseks tegevuseks (4)

Saarepuhkus valmistub nii suveks kui aastaringseks tegevuseks

MAJAD TOODI PIHKVAST PIDULASSE: Kuressaare Kommunaalprojektis projekteeritud seitse puhkemaja püstitavad Pidulasse Pihkva ehitusmeistrid, ütleb Ove Tamme.

Saarepuhkus OÜ noor ja tarmukas omanik ja juht Ove Tamme tegutseb selle nimel, et eeloleval turismihooajal võiks Pidula puhkeküla iga külaline end mõnusalt tunda – üürida toakese palkmajas või kasutada tervet maja, kala püüda, grillida, gepsida (orienteerumismäng GPS seadet kasutades), fotojahti pidada, järvel kanuuga sõita, jalgrattaga metsaradadel vändates looduskauneid paiku avastada jne, jne.
Praegu paigaldatakse Pidula kunagises kalakasvanduses uusi palkmaju. Venemaalt Pihkvast on Saaremaale toodud seitse majakest ja ehitajad sätivad need siin ettenähtud paika.

Saaremaa vanimast, Pidula kalakasvandusest (kus, tõsi küll, marja enam ammugi ei inkubeerita), huvitus Saarepuhkus OÜ pärast seda, kui kasvanduse omanikfirma Saare Kalur oli eelmise rentnikuga lepingu lõpetanud.

“Sõlmisime Saare Kaluriga kümneaastase rendilepingu. Me ei paku Pidulas üksnes kalapüügivõimalust, vaid oleme rohkem keskendunud aktiivpuhkusele, näiteks suvepäevade korraldamisele,” ütleb firmaomanik Ove Tamme.

Ehitustööd käivad Pidulas täie hooga. Köögi terrassile on katus peale ehitatud, lastele rajatakse mänguväljakud ja arendajal on koguni kavas üks saareke küülikutega asustada.

“Praegu just teeme nende jaoks urgusid ja pesasid, kõik ikka kliendi heaks. Inimene ei pea Pidulas üksnes kala püüdma. Vanemad saavad lastelegi siin igasugust tegevust välja pakkuda. Paneme üles kinotelgi, kus on võimalik näiteks multikaid vaadata.

Täiskasvanute jaoks on gepsimismängud, fotojahid, paintball’i- ja võrkpalliväljakud, kanuud, saunad ja muu normaalseks puhkuseks vajalik,” märgib Ove Tamme, rõhutades, et perepuhkuseks sobib Pidula puhkeküla ideaalselt.

Puhkeküla uuendamine nõuab miljoneid

Kui palju uute majade paigaldamine ja puhkeküla uuendamine tervikuna maksma läheb, seda ei tihanud arendaja öelda. 200 000 krooni toetusraha saadi ettevõtluse arendamise sihtasutuselt. Investeeringute kogu mahtu tuleb mõõta miljonites. Infrastruktuuri väljaarendamiseks on Saare Kalur õla alla pannud. Ettevõte on ka pangalaenu võtnud.

Miks majad Venemaalt telliti? “Tuli odavam, tunduvalt odavam,” on Ove Tamme lühike vastus.

Praegu müttavad mehed ehitusplatsil ühise eesmärgi nimel, et mai lõpus saaks uuenduskuuri läbinud Pidula puhkeküla selle hooaja esimesi külalisi võõrustada.

Venepärases stiilis hooneid uudistaja Pidulast siiski ei leia. 30-ruutmeetrise põrandapinnaga puhkemajad projekteerisid Kuressaare Kommunaalprojekti arhitektid.

Ove Tamme arvates on praegune aeg ehitamiseks ehk soodsamgi, kuna materjalid on odavamad ja tööjõudu jagub.

Toitlustamises on esikohal värske kala, mille kõrvale sobib kohalik koduõlu ja rukkileib. Lisaks forellile pakutakse Pidulas ettetellijaile ka lesta, angerjat, ahvenat ja karpkala, mida külalised saavad ise grillida või suitsutada. Kes arvab, et toidutegemisega jänni jääb, võib puhkeküla kokad appi paluda.
“Liha- ja linnuvalikud neile, kellel kalasoolikas puudub,” seisab kirjas Saarepuhkuse kodulehel. Seega tuleb Pidula puhkeküla toiduvalik üsna rikkalik.

Tuleval nädalal lastakse sellekevadine esimene kalakogus Pidula tiikidesse. Püüdjate jaoks ostetakse forellid sisse, kalakasvatusega firma ise ei tegele.

Pakutavate pakettide hulgas on ka kalastusretked merel kogenud kaluri juhendamisel, neid saab ette võtta aprillist oktoobrini.
Kas Saarepuhkus kavatseb Pidula kompleksi tulevikus edasi laiendada, selle kohta ei oska firmajuht praegu veel midagi täpsemalt öelda.

“Kõik sõltub majanduslikust olukorrast ja sellest, kas see koht hakkab rahvale meeldima. Olen noor mees, kellel on suured ambitsioonid, ja kui potentsiaali on, siis miks mitte. Mõtteid, kuidas teha ja mida teha, on küllaga,” tunnetab Ove Tamme perspektiivi.

30. mail toimub Pidulas laat

Kohalike elanike kaasamiseks on Ove Tamme eelolevaks suveks mitu üritust kavandanud.

“30. mail korraldame siin rahvalaada. Inimesed võivad kõike pakkuda. Tõsi küll, ennekõike mõtleme ikka käsitööd, millest oleksid ka turistid huvitatud. Kudumid ja puust asjakesed, mis Saaremaale iseloomulikud, tekitavad külalistes kindlasti ostusoovi,” arutleb maaelu edendamisele kaasaaitaja.

Samas arvab laadakorraldaja, et inimesed võiksid näiteks liha- ja pagaritooteidki müüa ning asju, mida oma kodus enam ei vajata.
“Lisaks müümisele-ostmisele saavad kõik lahedalt aega veeta. Me korraldame seal võistlusi, mänge ja valimisi. Ansambli kutsume esinema. Päevajuht võtab aktiivsete inimestega ette igasuguseid põnevaid asju,” annab arendaja teada.

Meelelahutuslikust küljest kujuneb selle suve üheks rahvarohkemaks ürituseks kindlasti jaanipäevapidu, kuhu oodatakse nii kohalikke inimesi kui ka kaugemalt tulijaid. Lõkketule paistel astuvad Pidula rahva ette lauljad ja pillimehed ning õhtujuhi abiga tuletatakse meelde vanu jaanipäevakombeid.
Terve talv läbi on firmajuht Ove Tamme asja ajanud, et Pidulas laagreid ja suvepäevi läbi viia. See on ka õnnestunud. Suvel on Pidula inimestel võimalik näha, kuidas mandrimaalt Saaremaale sõitnud inimesed fitness-laagris oma muskleid arendavad. Kahel korral võõrustab Pidula rahvusvahelises noortelaagris osalejaid mitmest riigist.

Saarepuhkuse sihtgrupp ongi peamiselt 20–30-aastased noored, kuid mänguväljakutele lubatakse kõiki, vanusele vaatamata.
“Paintball’i me pensionäridele just ei soovita, aga GPS-mängu või fotojahti küll,” ütleb Ove Tamme.

Pidula ei ole Saarepuhkuse ainus tegevuspaik. Firma teeb koostööd paljude turismitaludega, RMK-ga, toitlustusettevõtetega ja teiste ettevõtjatega.
Kihelkonna vallavanema Jüri Saare hinnangul tuleb toetada iga ettevõtja taotlusi. “Eks ta annab meiegi valla inimestele tööd. Tean vähemalt ühte Kihelkonna valla elanikku, kellega arendajal on tööalane eelkokkulepe sõlmitud,” ütles vallavanem.

Tõsi see on, turismihooajaks palkab Saarepuhkus OÜ saarlasi suvevõõraid teenindama. Mitu inimest tööd saab, see polnud eilseks veel täpselt selge.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 204 korda, sh täna 1)