Merinvest pikendab osalist tööaega veel nelja kuu võrra (17)

OÜ Merinvest suuromanik Enn Meri ütles Oma Saarele, et enne 1. maid sõlmitakse töötajatega töölepingu lisad, millega pikendatakse osalise tööajaga töötamist veel neljaks kuuks ehk kuni 1. septembrini.

“Eks siis näe, mis edasi saab,” lausus Meri, kelle sõnul pole tema firmas koondamistele praegu veel mõeldud.

“Kuna Eestis on töötajal praegu uut töökohta suhteliselt raske leida, eelistasimegi töötajaid mitte koondada ja jagada nendega seda vähest, mis meil on,” sõnas Meri. “Põhjuseks on ikkagi majandusolukord. Meie turg pole praegu kiita. Ise me loodame, et asjad hakkavad peagi siiski paremuse poole liikuma. Seega oleks ju rumal kompetentseid ja väljaõppe saanud töötajaid praegu vallandada.”

Enn Meri sõnul on Merinvestis olenevalt valdkonnast 1. veebruarist tööaeg lühenenud 20–28 protsenti.

“Töötaja jaoks tähendab see väiksemat palka. Kuid väiksem palk pole tingitud sellest, et oleksime tunnitasu vähendanud. Tunnitasu on endine, töötaja käib lihtsalt vähem tööl,” selgitas ta.

Enn Meri sõnul sai Merinvest paar päeva tagasi hea tellimuse, kuid selle alusel ei julge ta veel kinnitada, et see tendents jääb kestma. Meri lisas aga, et kui firma peaks enne nelja kuu möödumist saama suurema tellimuse, siis minnakse taas üle täistööajale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)