Mehed varastasid ehituseks poolteise miljoni eest kraami (119)

Mehed varastasid ehituseks poolteise miljoni eest kraami

VARGUSED MAJA EHITAMISEKS: Selle asemel, et teenitud või laenatud rahaga elamist kõpitseda, läksid mehed vargile. Millise karistuse kohus neile mõistab, selgub mais.
Peeter Kukk

Vanglast tingimisi vabastatud mees otsustas oma eluga edasi minna ja perele maja ehitada. Raha tal aga polnud ning nõnda otsustas ta koos sõbraga maja ehitamiseks ja sisustamiseks vajaliku kokku varastada.

Just sellise sisuga kuriteoseeriat arutatakse praegu Kuressaare kohtumajas. Süüpingis istuvad kaks mees tekitasid oma kuritegudega 37 kannatanule kokku kahju enam kui 1,5 miljoni krooni eest.

Kuigi mehed on tekitatud kahjust kolmandiku hüvitanud ja kannatanutele tagasi andnud, on nende vastu esitatud hagide kogusumma ligi miljon ning mõlema mehe varad on arestitud.

Prokurör Svetlana Maripuu nõudis eile kohtus mõlemale mehele viis aastat reaalset vangistust. Mehed tunnistasid end süüdi, kahetsesid juhtunut kogu südamest ning palusid kannatanutelt vabandust.

25-aastane Ivar ja 29-aastane Mati tungisid süüdistuse järgi aastatel 2006–2008 Saare maakonnas sisse mitmesse elamusse ja pooleliolevasse suvilasse.

Nad ei piirdunud ainult ehitusmaterjali ja tööriistadega, vaid varastasid kõike, mida majaehituseks vaja – ustest, akendest, seinaplaatidest elektrisüsteemide, mööbli ja köögiriistadeni välja.

Oma Saare andmetel ehitas üks mees endale maja ning teine renoveeris oma elamist.

Lisaks murdis Ivar sisse mullu suvel Mändjala ja Järve parklas seisnud sõidukeisse ning varastas sularaha ja muid esemeid.

Süüaluste kaitsjad olid seisukohal, et kumbki kohtualune ei ole lootusetu ega parandamatu. Nad soovitasid kohtul kaaluda Mati karistamist tingimisi ning Ivari karistus võiks olla väiksem prokuröri poolt nõutust

Mati kaitsja sõnul võiks Mati vabadusse jäetuna tööle minna ja hakata kohe kannatanutele tekitatud kahju tagasi maksma. Ivariga on lood raskemad, sest tema pani oma kuriteod toime ajal, mil oli vanglast ennetähtaegselt vabastatud ning viibis katseajal.

“Olen valmis kahjusid korvama,” kinnitas Ivar eile kohtus ning palus kohtul kaaluda võimalust anda ka temale vanglasse mineku asemel võimalus katseajaga vabadusse jääda ja tööle asuda. Ivar lubas, et ei varasta enam kunagi ja kinnitas, et on end muutnud.

Matit süüdistatakse lisaks vargustele võimuesindaja solvamises. Nimelt saatis ta mullu 23. juuni öösel oma mobiiltelefonilt politseikonstaabli isiklikule mobiilile solvava sisuga sõnumi: “Mingi kõva poliis oled, kui elada tahad, ära puutu võõraid,” seisis hoiatavas sõnumis.

Peale selle mees helistas ja sõimas sama politseinikku.
Mati on end süüdi tunnistanud ka selles kuriteos ja kahetses juhtunut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)