Kärla muusikakool tõmbab kulud koomale (1)

Kärla valla eelarvekärbete arutelu käigus on muu hulgas arutatud ka kohaliku muusikakooli sulgemist, kes peab tegevuse jätkamiseks pakkuma välja miinimumprogrammi.

Eelmisel nädalal toimunud eelarve- ja arengukomisjoni ning haridus- ja kultuurikomisjoni ühisnõupidamisel jõuti järeldusele, et muusikakooli tegevust ei lõpeteta juhul, kui kool töötab välja oma miinimumprogrammi, millega on võimalik jätkata.

Vallavolikogu esimehe Toivo Vaigu sõnul on muusikakooli otstarbekust varemgi arutatud, viimasel paaril aastal on selle tegevuse lõpetamist järjepidevalt nõudnud Keskerakonda kuuluvad vallavolikogu liikmed. Teema tõstatati ka märtsikuu istungil eelarvet arutades.

Esialgse kava on muusikakool komisjonidele esitanud, selle kohaselt kool jätkab eelarvelisi vahendeid kolmandiku võrra kokku tõmmates. Kavas on tõsta ka kohamaksu seniselt 200 kroonilt 220-le.

Kärla muusikakooli direktor Imbi Kolk ütles Oma Saarele, et kool pingutab selle nimel, et saaks rasked ajad üle elada.

“Kahju oleks lammutada süsteemi, mis on erinevate aegade kiuste püsima jäänud, ja lõpetada ära juba kujunenud traditsioonid,” lausus Imbi Kolk.
“Arutasime ka lastevanematega ja leidsime, et pingutada võiks selle nimel, et muusikahariduse andmist vallas jätkata,” lisas ta.

Sama meelt on ka eelarve- ja arengukomisjoni esimees Villi Pihl, kelle sõnul on kompromiss sündimas, vastavad otsused tehakse volikogu maikuu istungil.

Toivo Vaik avaldas arvamust, et kui majanduslangus jätkub ja valla tulud vähenema hakkavad, tuleb ilmselt aasta teises pooles mõelda ka teiste allasutuste kriisiprogrammide väljatöötamisele. “Jälgime laekumisi, vajadusel tegutseme,” jäi volikogu esimees napisõnaliseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)