Saare noored tegid PISA-testi (1)

Saare noored tegid PISA-testi

PINGELINE PÄEV: PISA-testi lahendamine on pingeline töö, tunnistasid nii õpetajad kui õpilased. Pilt on tehtud Kuressaare põhikoolis.
Peeter Kukk

Kuues Saaremaa koolis viidi eelmisel ja sellel nädalal läbi rahvusvaheline PISA-test, mis võrdleb kümnete riikide 15-aastaste noorte haridustaset.

Testis osalesid eelmisel nädalal Kuressaare põhikool, Kuressaare gümnaasium, Saaremaa ühisgümnaasium, Kahtla ja Kärla põhikool ning eile murdsid pead Leisi keskkooli noored.

Saare maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna nõunik Inga Teär ütles Oma Saarele, et testis toodud ülesanded olid suhteliselt keerulised, üles ehitatud funktsionaalse lugemisoskuse peale ning nõudsid testi põhjalikku teadvustamist.

“Meil oli testitegijatel pingeline päev,” tunnistas ka Kuressaare põhikooli õppealajuhataja Tiia Kuusk, lisades, et õpilaste arvates oli testis nii kergemaid kui ka raskemaid ülesandeid. “Ülejõukäivaid lahendajate sõnul siiski ei olnud,” märkis Kuusk.

Kokku lahendati testi kolm tundi, suuremates koolides sai testis osaleda 35 õpilast, väiksemates vastavalt õpilaste arvule vähem. Tingimuseks on see, et lahendajad oleksid 15-aastased. Nii Teäri kui ka Kuuse sõnul tuleb nüüd ootama hakata tulemusi, mida praegu lubatakse tuleva aasta lõpuks. Mõlemad loodavad, et Eestil läheb vähemalt sama hästi kui eelmisel korral. “Hoiame pöidlad peos!” ütles Kuusk.

Seevastu Leisi noorte testitegemise juures olnud kooli õppealajuhataja Riina Sirg nentis, et nende kooli 27 last, kes testi tegid, ütlesid üsnagi üksmeelselt, et tegemist ei olnud raskete ülesannetega. “Eks tuleva aasta lõpus, kui tulemused tulevad, selgub, kui kerge see test siis tegelikult oli,” konstateeris Sirg, lisades, et Leisi koolis tehti PISA-testi esimest korda.

Üldkokkuvõttes jäid Eesti õpilased 2006. aastal 54 riigi konkurentsis viiendale kohale – Läti oli näiteks 28. ja Venemaa 35., Rootsi 22., kuid Soome oli nagu varasematelgi kordadel edetabeli liider.

Saare maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Raivo Peeters nentis, et eelmine PISA-test, mis tehti kolm aastat tagasi, läks saarlastel väga hästi. “Meie koolid olid Eesti arvestuses ikka esimeste seas,” märkis ta, lisades, et kahjuks ei võimalda rahvusvahelised reeglid ühtegi kooli eraldi välja tuua.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)