Punased Sõstrad noppis Veskitammi Laulurattal 2009 peaauhinna (5)

Punased Sõstrad noppis Veskitammi Laulurattal 2009 peaauhinna

VÕIDUKAS MEESANSAMBEL: Salme Punased Sõstrad – (vasakult) Viljar Merivald, Kalmer Poopuu, Vilhord Laul, juhendaja Anita Kangur, Andrus Oder, Meelis Juhandi ja Kaupo Sirel.

Salme kultuurimaja kolm vokaalansamblit – meesansambel Punased Sõstrad, juhendaja Anita Kangur; naisansambel Leedikiri ja sega-ansambel CatVilMar, juhendaja Karin Pulk – osales Veskitammi Laulurattal 2009.

V Veskitammi Lauluratta peaauhinna, võidukarika tõi koju Salmele meesansambel Punased Sõstrad. Žürii kommentaar neile kõlas nii: “Nende laulumeeste kohta ei olegi pikalt midagi rääkida. Tulid lavale ja kohe oli publik ning žürii neil peos ja nii lõpuni välja…”

Tegemist on Saue vallas juba viiendat kevadet toimuva ansamblite päevaga, kus laulavad peamiselt Tallinna ja Harjumaa laulusõbrad. Külalised mujalt Eestimaalt on aga alati teretulnud.

Seekord oli asjatundliku žürii (koosseisus Raul Talmar, Lydia Rahula, Mait Maltis, TLÜ muusikaosakonna juhataja Tiina Selke ja Saue vallavanem Mati Tartu) ette tulnud 20 lauluseltskonda.

Tulemused ansambli liigiti olid järgmised: naisansamblitest läks esikoht neidude ansamblile Musette Tallinnast, tegemist oli Arne Saluveeri laulukooliga lauljatega.

Samas kategoorias laulnud meie Leedikiri sai kiita hea lavalise väljanägemise, mõnusa laulu ja toredate laululeidude eest.

Kasutati kellamängu ja omaloominguline laul “Meie elu” (sõnad Krista Aavik, viis Karin Pulk) sai publiku lemmikuks just oma aktuaalsuse poolest.
Segaansamblitest tunnistati parimaks Elioni 10-liikmeline Nofelet ja seda just oma a cappella laulude eest. Salme CatVilMar jäi teiseks ja sai kiita vokaalsete võimaluste oskusliku kasutamise ja põnevate lauluseadete (Ülle Reinsoo) eest.

Raul Talmari kommentaar: “Teie segaansamblis laulab üks kui mitte maailma, siis Eestimaa ilusamaid tenoreid – Vilhord Laul.”
Eakate lauluansamblitest laulis end esimeseks Paul Ruudi juhendatav Vikero, meesansamblitest sai esikoha Vigala meeskvintett .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 143 korda, sh täna 1)