Põlluministeerium kaalub Mart Mäekeriga kohtulahingu jätkamist (6)

Põllumajandusministeerium ei ole veel otsustanud, kas nad kaebavad Mart Mäekeri taimetoodangu inspektsiooni juhiks ennistanud Tallinna ringkonnakohtu otsuse edasi või mitte.

“Põllumajandusministeerium tutvub praegu kohtuotsusega ning otsustab oma edasised sammud lähinädalatel,” ütles Oma Saarele põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja asetäitja Hindrek Riikoja. Ta lisas, et ministeerium täidab kohtuotsuse seda osa, mis nõuab Mäekeri viivitamatut tööle ennistamist ning talle kahe kuupalga välja maksmist.

Riikoja sõnul peab ministeerium Mäekerile kohe tasuma 72 600 krooni ehk siis 36 300 krooni ühe kuu kohta.

Samas ei soovinud ministeerium eile veel täpsustada, kui kalliks neile kohtutee Mäekeriga seni maksma on läinud. Nimelt ei piirdunud ministeerium oma juristidega, vaid kasutas advokaadibüroo Seppik ja Sirel teenuseid. “Kohtukulude summa suurus sõltub sellest, kas me jätkame vaidlust riigikohtus, mistõttu oleks kulude avaldamine veel ennatlik,” nentis Riikoja.

Kohus mõistis ministeeriumilt Mäekeri kasuks lisaks välja veel 14 kuu palga töölt eemal oldud aja eest. Oma Saare arvutuste järgi tähendab see ministeeriumile koos sotsiaalmaksuga ligi 700 000 krooni väljakäimist.
Esmaspäeval taimetoodangu inspektsioonis tööd alustanud Mart Mäeker võeti oma endisel ametikohal hästi vastu. Tööülesannete kallale asumiseks oli lisaks kohtuotsusele vaja ministri käskkirja, mis vormistati eile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)