Päästjad puurisid betoonploki sisse kinni kiilunud kassi välja (9)

Päästjad puurisid betoonploki sisse kinni kiilunud kassi välja

KASS HÄDAS: Kohalik külakass oleks paneeliplokis leidnud õnnetu lõpu, kui ümbruskonnas koristustöid teinud noored poleks päästjaid appi kutsunud. Piltidelt on näha, kuidas õnnetu kiisu paneeliavast Eiko Oriehovsi sülle jõudis.

Eile hommikul Pihtla vana sigala juures koristustöid teinud külanoored leidsid paneeliploki avasse sisse pugenud kassi, kes tegi seal õnnetut häält ega saanud ise välja. Noormehed otsustasid päästeteenistusest nõu küsida ning parajasti Pihtlas veehoidlaid kontrollinud päästjad jõudsid õnnetu kassini viie minutiga.

Päästeameti ametliku teate kohaselt teatati neile eile kell 9.52, et Pihtlas on kass ühe virnas seisva betoonploki auku kinni jäänud.
Kass oli betoonist laepaneeli auku pugenud ega saanud augu teisest otsast enam välja. Päästjad purustasid augu ümbrusest betooni ning andsid loomale taas vabadusse tagasi.

“See oli puht juhus, et mehed Pihtlas olid,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, lisades, et kiisu oleks küll ka kauem vastu pidanud, kuid kindlasti mitte omal jõul paneeliavast välja saanud. “Kui poisid poleks kassi leidnud, oleks ta kindlasti hukka saanud,” hindas Lindmäe olukorda.

Ka kassi leidnud kohalikud noored tunnistasid, et ei saanud ise kiisut aidata. “Helistasin, et küsida, mida ette võtta, kuidas kass kätte saada,” rääkisid Sander ja Taavi Oma Saarele. “Tõenäoliselt oli ta teiselt poolt, kus ava laiem, sisse roninud,” arvasid nii poisid kui ka päästjad.

Kassi kättesaamiseks paneelist tuli päästjatel appi võtta tõsised tööriistad. Õnneks kiisu päästeoperatsiooni käigus suurt kannatada ei saanud – vaid ühel käpal oli marrastus ja natuke karva maas. Kui kiisu toibunud oli, jooksis ta lihtsalt minema.

“Tegelikult ta ikka natuke seisis ühe koha peal ja ilmselt ei saanud toimunust hästi aru,” arvasid noored.

Sandri sõnul oli tegemist kohaliku külakassiga, keda ümberkaudsed on majapidamiste hoovides ja põldudel aeg-ajalt ikka kohanud.
Lindmäe sõnul käitusid külanoored õigesti, kui abi kutsusid. “Alati peaks hindama olukorda ning kui ise aidata ei saa, tuleb abi kutsuda,” nentis päästeosakonna juhataja, kelle sõnul ei ole sugugi haruldased juhused, kus päästjaid kutsutakse appi loomi päästma.

“Muidugi ei ole mõtet loodusele vahele segada, kui kiisu on ikka puu otsas ega ole sinna mingit pidi, näiteks nööriga, kinni jäänud, ei ole vajadust teda sealt ka vägisi alla tuua,” nentis Lindmäe, toonitades, et kindlasti ei tohi ka kellegi päästmisel oma elu ohtu seada.

Tulekahjude kustutamisele vahelduseks teevad sellised positiivselt lõppevad operatsioonid päästjatele rõõmu. Lindmäe lisas, et päästjate töörõõm sõltub ikka suuresti sellest, kas suudetakse midagi või kedagi päästa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)