Muinsuskaitse nõuab lammutajatelt seletust (2)

Pikk tänav 44 asunud Kuressaare arvatavasti vanima maja maha lammutanud kodanikud peavad muinsuskaitsele oma tegevusest kirjalikult aru andma.

Muinsuskaitse Saaremaa vaneminspektor Tõnu Sepp ütleb maja omanikele Meelis Aaslaiule ja Valdek Poopule saadetud kirjas, et tahab selgitust, miks lõhuti kõnealune maja ilma vastava kooskõlastuseta. Samuti märgib Sepp, et maja lammutati, olgugi et muinsuskaitse ja maja omanikud olid juba näiliselt kokkuleppele jõudnud.

“Eelnevalt olime me Teiega meie viimasel kohtumisel muinsuskaitseinspektori kabinetis just kokku leppinud, et esmalt koostatakse muinsuskaitse eritingimused, millega määratakse täpselt, mis ja kuidas selle hoonega toimuma hakkab,” kirjutab Sepp. “Tänaseks olete aga nimetatud hoone meie kokkulepet ignoreerides ja nõuetekohase kooskõlastuseta lammutanud.”

Tõnu Sepp on varem öelnud, et kavatseb majalammutajatele kindlasti ettekirjutuse teha. Pikk 44 asunud hoonet peeti vanimaks säilinud majaks Kuressaares peale linnust. Selle ehitusajaks oli dateeritud 16. sajandi teine pool.

Hoonest, mille otsaviilu oli dateering 16. sajandist, on tänaseks järel vaid esimese korruse seinad. Lammutatud on katus ning üks otsasein ja -viil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)