Linnavolinik pani idanema oma prügiveo idee (11)

Kuressaare linnavolinik Toivo Alt teeb ettepaneku kaaluda võimalust panna kolme aasta pärast Kuressaares linnas prügimajandusega tegelemine linnale kuuluva kommunaalettevõtte õlule.

Ehitus- ja keskkonnakomisjoni juht Alt ütles Oma Saarele, et idee tekkis komisjoni liikmetel ühel järjekordsel kohtumisel Kuressaare Linnamajanduse töötajatega, kes andsid ülevaate oma tegemistest ja rääkisid edasistest plaanidest.

Parasjagu oli käimas ka jäätmevedaja leidmise konkurss ja sellest ka oma prügiveo idee. “Esialgu tundub see ehk müstiline ja kauge, kuid kui hakkasime oma linnamajandusettevõtet looma, oli ka kõvasti pessimiste, kes arvasid, et ei vea välja, kuid tegelikult läks ju kümnesse,” sõnas Alt.

Tema sõnul on siiski tegemist alles ideega, mida on aega järgmised kolm aastat seedida. “Meil on piisavalt aega arutamiseks ja argumentide kaalumiseks,” lausu linnavolinik.

Üks põhjusi, miks võiks Aldi sõnul linna prügimajandusega ise tegeleda, on asjaolu, et mandril plaanitakse hakata prügi põletades elektrit tootma ja see tähendaks juba ka teenimisvõimalust. “Sest miks peaks meie prügist lahtisaamise eest maksma, kui vastupidisel juhul keegi hoopis meile prügi eest maksaks?” küsis Alt. Ja kui ka ei tekiks tulu teenimise võimalust, siis kataks teenitav raha vähemalt mandrile veo kulu.

Linnavalitsus otsustas eile, et järgmised kolm aastat jätkab Kuressaares olmejäätmeveo korraldamist OÜ Prügimees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)